V zápase prehral až šesť gemov v sérii.

Turnaj ATP v Bastade

Dvojhra mužov, štvrťfinále:

Roberto Carballes Baena (Šp.) - Norbert Gombos (SR) 6:4, 6:2

BASTAD. Slovenský tenista Norbert Gombos nepostúpil do semifinále dvojhry na turnaji ATP vo švédskom Bastade. V piatkovom štvrťfinále podľahol Španielovi Robertovi Carballesovi Baenovi v dvoch setoch 4:6, 2:6.

Gombos mal hneď v úvodnom geme zápasu brejkbal, ale napokon až do stavu 4:3 si hráči držali svoje podania. Následne prvý brejk získal Španiel, no v deviatom geme pri vlastnom servise nepremenil tri setbaly.

Gombos dokázal znížiť na 4:5, ale po výmene strán nezvládol desiatu hru, v ktorej na podaní nezískal ani jednu loptičku. Prvé dejstvo prehral za 54 minút.

Štatistiky zápasu Roberto Carballes Baena - Norbert Gombos.
Štatistiky zápasu Roberto Carballes Baena - Norbert Gombos. (Autor: SofaScore)

Druhý set rodákovi z Galanty vôbec nevyšiel. Jeho súper v ňom získal prvých päť gemov a vypracoval si komfortný náskok. Dokonca mohol Slovákovi uštedriť kanára, ale za stavu 5:0 nevyužil dva mečbaly.

Gombos následne znížil na 2:5, ale rovnako ako prvý set aj ten druhý ukončil Roberto Carballes Baena čistou hrou na príjme.