Forster zabehla druhý najlepší čas kariéry, na finále to však nestačilo

Viktória Forster na halových MS v atletike 2024.
Viktória Forster na halových MS v atletike 2024. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. mar 2024 o 21:28

V semifinále sa predstavila aj Škvarková.

GLASGOW. Slovenské reprezentantky Viktória Forster a Stanislava Škvarková nepostúpili do finále behu na 60 m prek. na halových MS v atletike 2024 Glasgowe.

Forster nestačil ani druhý najlepší čas kariéry a sezónne maximum 8,04 s. Škvarková zabehla 8,16, o päť stotín sekundy horšie ako v rozbehu.

Forster obsadila konečné 14. miesto, keď v druhom semifinále skončila šiesta.

"Je to úplne super na túto sezónu. Štart do nej bol síce úžasný, no ďalšie preteky ukázali, že nemám od seba veľa očakávať. Na štvrtej prekážke som trochu zazmätkovala, no tento výkon ma veľmi potešil. Konečne som pocítila ten pravý pretekový adrenalín," tešila sa po dobehu Forster v rozhovore pre Českú televíziu.

Viktória Forster v akcii počas ženských pretekov 60m cez prekážky, v druhom behu semifinále na halových MS v atletike v Škótsku 2024.
Viktória Forster v akcii počas ženských pretekov 60m cez prekážky, v druhom behu semifinále na halových MS v atletike v Škótsku 2024. (Autor: REUTERS)

Škvarková obsadila v rozbehu pôvodne prvé miesto pod čiarou postupu do semifinále, no po zranení a odhlásení sa holandskej súperky Maayke Tjin a Limovej dostala šancu štartovať medzi najlepšou dvadsaťštvorkou.

Nastúpila v prvom semifinále a dobehla na 7. mieste. V celkovej klasifikácii jej patrilo 20. miesto.

"Teším sa, že som si mohla zapretekať na majstrovstvách sveta. Mala som v hlave vylepšenie osobného maxima. Nevyšlo to, podarí sa to nabudúce," povedala Škvarková pre atletika.sk.

Halové MS v atletike 2024

Ženy:

60 m prek. - I. semifinále: 1. Devynne Charltonová (Bah.) 7,72 s, 2. Pia Skrzyszowská (Poľ.) 7,78 s, 3. Cindy Semberová (V. Brit.) 7,95 s,... 7. Stanislava Škvarková (SR) 8,16 s

60 m prek. - II. semifinále: 1. Cyréna Sambová-Mayelová (Fr.) 7,73 s, 2. Sarah Lavinová (Ír.) 7,90 s, 3. Luca Kozáková (Maď.) 7,95 s,... 6. Viktória Forster (SR) 8,04 s

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»Forster zabehla druhý najlepší čas kariéry, na finále to však nestačilo