6.

Rosemary Monica Wanjiruová

Keňa

2:26:42 h

BUDAPEŠŤ. Etiópska bežkyňa Amane Beriso Shankuleová sa stala víťazkou maratónu žien na atletických MS v Budapešti. Zaznamenala čas 2:24:23 h.

Striebro získala jej krajanka a obhajkyňa titulu Gotytom Gebreslaseová, po bronzovú medailu si dobehla Maročanka Fatima Ezzahra Gardadiová.

Preteky sa išli v réžii Etiópčaniek, už zhruba na 30. kilometri sa všetky štyri zástupkyne tejto krajiny odpútali od súperiek.

Tridsaťjedenročná Shankuleová predviedla rozhodujúci útok na 35. kilometri.

Získala prvú medailu z významných podujatí, no minulý rok sa už zaskvela, keď vyhrala maratón vo Valencii v treťom najlepšom čase histórie 2:14:58.

Zdalo sa, že táto africká krajina obsadí v Budapešti kompletné pódium, no dvom Etiópčankám došli sily a Gardadiová si vlastným tempom prišla po tretiu priečku, hoci pred pretekmi nepatrila do okruhu favoritiek.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Etiópčanky režírovali maratón na MS, takmer získali všetky medaily