3.

Rai Benjamin

USA

47,56 s

BUDAPEŠŤ. Nór Karsten Warholm získal zlato v behu na 400 m prek. na atletických MS v Budapešti.

Svetový rekordér v tejto disciplíne vyhral v čase 46,89 s a získal tretie zlato z MS.

Druhý skončil víťaz mítingu PTS v Banskej Bystrici Kyron McMaster, ktorý pre Britské Panenské ostrovy vybojoval vôbec prvý cenný kov z MS v histórii.

Tretí dobehol Američan Rai Benjamin v čase 47,56.

Warholm sa vrátil na trón disciplíny opäť po štyroch rokoch. Pred rokom na MS do Eugene neprišiel po zranení v ideálnej forme a obsadil 7. miesto.

Obhajca titulu Alison dos Santos z Brazílie skončil na piatom mieste v čase 48,10.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»VIDEO: Warholm je opäť na tróne, Britské Panenské ostrovy s prvou medailou v histórii