VIDEO: Coleman v súboji rýchlych Američanov zdolal Lylesa: Je to úžasné

Christian Coleman (vľavo) a jeho strieborný krajan Noah Lyles
Christian Coleman (vľavo) a jeho strieborný krajan Noah Lyles (Autor: TASR/AP)
TASR|2. mar 2024 o 11:25

Dvadsaťsedemročný Coleman pridal do zbierky tretí individuálny titul.

GLASGOW. Súboj hviezdnych amerických šprintérov na atletických halových MS v Glasgowe sa skončil v prospech Christiana Colemana, ktorý v piatok vybojoval na 60 m zlato výkonom 6,41 s. Noah Lyles za ním zaostal o tri stotiny sekundy.

Lyles minulý rok v lete zažiaril na "veľkých" MS v Budapešti, keď získal zlato na stovke aj dvojstovke ako prvý od čias Usaina Bolta v roku 2015.

Coleman však potvrdil, že dokáže ťažiť zo svojich rýchlych štartov a na najkratšej šprintérskej trati Lylesa zdolal s prehľadom. Pripísal si druhý titul majstra sveta v hale, uspel už v roku 2018 v Birminghame.

"Je to úžasné. Rozhodne tento triumf nepovažujem za samozrejmosť," povedal podľa AFP Coleman, ktorý pred dvoma rokmi v Belehrade prehral vo finále s úradujúcim olympijským šampiónom Marcellom Jacobsom z Talianska, ktorý do Glasgowa neprišiel.

VIDEO: Finále behu na 60 m

Dvadsaťsedemročný Coleman pridal do zbierky tretí individuálny titul, zlato mu zavesili na krk aj na MS pod otvoreným nebom v Dauhe 2019.

"Chcel som predviesť parádnu šou. Do leta mám ešte veľa na čom pracovať, no tento úspech je pre mňa veľkým povzbudením pred olympiádou v Paríži," doplnil Coleman.

Lyles avizoval v sezóne útok na štyri najcennejšie kovy. Pod piatimi kruhmi chce rovnako ako v Budapešti uspieť v trojkombinácii 100 m, 200 m a 4x100 m, štvrté zlato chcel získať v Glasgowe. Nevyšlo to, no zo Škótska neodchádza nespokojný.

"Šesťdesiatka nie je moja obľúbená disciplína, no po dnešku nemôže nik povedať, že mi nejde.

Minulý rok som sa dostal najlepšie na 6,51, túto sezónu som bežal mnohokrát pod 6,5. Nezískal som zlato, ale moja účasť tu splnila svoj účel," pochvaľoval si Lyles.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Ďalšie športy»Atletika»VIDEO: Coleman v súboji rýchlych Američanov zdolal Lylesa: Je to úžasné