8.

Rasmus Mägi

Estónsko

48,92 s

EUGENE. Brazílčan Alison Dos Santos sa na atletických MS v Eugene stal majstrom sveta v behu na 400 m prekážok.

Dosiahol tretí najlepší čas histórie 46,29 sekundy a zároveň vylepšil rekord šampionátu, ktorý ešte od MS v Stuttgarte 1993 držal Američan Kevin Young a mal hodnotu 47,18 sekundy.

Dos Santos potvrdil pozíciu lídra svetových tabuliek. Získal druhý cenný kov na významnom podujatí, pred rokom na olympiáde v Tokiu vybojoval bronz.

Brazílčana na pódiu doplnila dvojica Američanov. Rai Benjamin získal striebro za 46,89 a Trevor Bassett zabehol 47,39 a skončil tretí.

Svetový rekordér a obhajca titulu Karsten Warholm dobehol až siedmy, keď mu došli sily na záverečnej stovke.

Nór sa v sezóne zranil pri prvom štarte pod otvoreným nebom na mítingu Diamantovej ligy v Rabate a dokopy sa dal až tesne pred štartom šampionátu.

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Warholm v závere zlyhal, Brazílčan výrazne prekonal 29-ročný rekord