Štvrtok, 5. augusta, 2021Meniny má Hortenzia

AS Monaco už kontroluje ruský miliardár Rybolovlev

SITA|23. dec 2011 o 20:18

Ruský veľkopodnikateľ Dmitrij Rybolovlev prevzal kontrolu nad francúzskym futbalovým tímom so slávnou minulosťou a neveselou súčasnosťou AS Monaco.

Princ Albert II.: "Otvára sa nová kapitola v histórii klubu, ktorý je nám taký vzácny."

MONTE CARLO.

Klub v piatok na svojej internetovej stránke oznámil, že spoločnosť Monaco Sport Invest (MSI), za ktorou stojí práve Rybolovlev, sa stala majoritným vlastníkom. Drží podiel 66,67 % a zmluvne sa zaviazala počas nasledujúcich štyroch rokov investovať minimálne 100 miliónov eur. Zostatok klubu ovláda spoločnosť Association Sportive de Monaco Football Club, ktorá reprezentuje záujmy miestneho kniežatstva.

Princ Albert II. vyjadril svoju radosť z dosiahnutej dohody: "Otvára sa nová kapitola v histórii klubu, ktorý je nám taký vzácny. Želám mu, aby sa obnovila jeho niekdajšia reputácia a znova sa stal jedným zo šperkov monackého športového života."

Monako figuruje na poslednej priečke v tabuľke druhej najvyššej domácej súťaže Ligue 2. Z doterajších 18 zápasov v aktuálnej sezóne vyťažilo len jedno víťazstvo. Sedemnásobný francúzsky šampión si v roku 2004 zahral vo finále Ligy majstrov.

Rybolovlev, ktorému patrí 93. miesto na zozname najbohatších ľudí planéty podľa Forbes, predal v júni minulého roka svoj podiel vo firme Uralkali (výrobca hnojív) za 6,5 miliardy USD.

Súvisiace články