Piatok, 18. júna, 2021Meniny má Vratislav

Arťuchin neuniesol hit súpera, pri bitke mu zranil oko

(Autor: SITA/AP)
SITA|23. jan 2013 o 13:41

Útočníkovi SKA Petrohrad hrozí vysoký trest po tom ako napadol fínskeho obrancu Dinama Moskva Janneho Jalasvaaru.

[content type="video" source="youtube" id="10ZOvSfpPlg?rel=0" width="600" height="338"][/content]

MOSKVA. Vedenie Dinama Moskva žiadalo vysoký trest pre útočníka SKA Petrohrad Jevgenija Arťuchina za jeho skrat v utorňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL), po ktorom pravdepodobne budú musieť operovať oko obrancovi Jannemu Jalasvaarovi.

Vedenie ligy mu nakoniec dalo trojzápasový dištanc. Za zákrok dostal stop na dve stretnutia a pre viacero vyšších trestov dostal ďalší zápas.

Fínsky obranca sa stal obeťou výbuchu známeho búrliváka. Arťuchin zareagoval neadekvátne na moment, keď ho hráč Dinama atakoval pri mantineli. Obrovský Rus chytil súpera a stiahol ho na ľad. Jalasvaarovi spadla z hlavy prilba a Arťuchin ležiac na ňom mu uštedril niekoľko tvrdých úderov bez rukavíc. Oddeliť ho od severana mali problém aj čiaroví rozhodcovia.

Arťuchin za svoje extempore dostal trest na 2+2+5+10 minút a do konca zápasu. Podľa denníka Sovietskij Sport utrpel Fín pri incidente pár zranení na hlave a hrozí mu chirurgický zákrok oka. Aj deň po zápase je v opatere lekárov, ktorí sa rozhodujú o ďalšom postupe liečby podočnicovej kosti. Podrobnejšie vyšetrenia objavili aj ďalšie podliatiny a pomliaždenie očnej gule.

Arťuchin upútal pozornosť hokejového sveta najmä na majstrovstvách sveta 2011, kde fyzicky atakoval viacerých českých hráčov. V KHL sa pravidelne bije, aj keď v poslednom čase k šarvátkam nemal veľa možností. "Začali sme už konať. Na príslušnú komisiu čaká ešte veľa práce," uviedol pre R-Sport viceprezident KHL Valerij Kamenskij.

Súvisiace články