Arsenal získal Pohár FA, vo finále zdolal Hull 3:2 po predĺžení

Gól Cazorlu (vľavo) z priameho kopu.
Gól Cazorlu (vľavo) z priameho kopu. (Autor: SITA/AP)
TASR|17. máj 2014 o 20:50

Londýnčania pritom už v 8. múte prehrávali 0:2, no naštartoval ich parádny gól Cazorlu z priameho kopu

LONDÝN. Futbalisti Arsenalu Londýn sa stali víťazmi prestížneho anglického Pohára FA, keď v sobotňajšom finále zdolali vo Wembley 3:2 po predĺžení Hull City.

Pre gunners je to vôbec prvá veľká trofej od roku 2005, keď tiež vyhrali FA Cup. Celkovo Arsenal vyhral túto prestížnu trofej 11-krát v histórii.

Pohár FA - finále:

Arsenal Londýn - Hull City 3:2 pp (2:2, 1:2)

Góly: 17. Cazorla, 71. Koscielny, 109. Ramsey - 4. Chester, 8. Davies. Rozhodca: Probert, ŽK: Giroud - Huddlestone, Meyler, Davies, 89 345 divákov

Arsenal: Fabianski - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Ramsey, Arteta - Cazorla (106. Rosický), Özil (106. Wilshere), Podolski (62. Sanogo) - Giroud

Hull: McGregor - Chester, Davies, Bruce (67. McShane) - Elmohamady, Livermore, Huddlestone, Meyler, Rosenior (102. Boyd) - Fryatt, Quinn (75. Aluko)

Futbalisti Hullu mali vynikajúci vstup do stretnutia, v úvode zaskočili favorita a už vo ôsmej minúte vyhrávali 2:0. O prvý presný zásah stretnutia sa postaral v 4. minúte Chester, ktorý sa v šestnástke dostal k odrazenej lopte a poslal ju do protipohybu brankára.

Kanonieri sa ani nestihli spamätať a už prehrávali 0:2. Vo 8. minúte prišiel ďalší center do vápna, Fabianski prvú strelu ešte kryl, no na druhú z kopačky Daviesa už nemal nárok.

Arsenal sa po šokujúcom úvode otriasol a v 17. minúte sa mu podarilo znížiť, keď sa trafil Cazorla. Londýnčania postupne prebrali taktovku hry, držali loptu, no dlho si nevedeli vypracovať šancu na vyrovnávajúci gól. Navyše si museli dávať pozor na brejky súpera.

V 71. minúte sa im to už podarilo. Cazorla poslal center do šestnástky a Koscielny umiestnil loptu do siete - 2:2. Arsenal mohol rozhodnúť ešte v riadnom hracom čase, no Gibbs ani Giroud svoje šance nepremenili.

Zápas tak pokračoval v predĺžení, v ktorom rozhodol v 109. minúte gól Ramseyho po peknej kombinácii Arsenalu v šestnástke Hullu.