US Open 2022: Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 2. kole

Anna Karolína Schmiedlová vs. Šuaj Čang: ONLINE prenos z 2. kola US Open 2022.
Anna Karolína Schmiedlová vs. Šuaj Čang: ONLINE prenos z 2. kola US Open 2022. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|31. aug 2022 o 12:00 (aktualizované 31. aug 2022 o 22:04)

Sledovali ste s nami zápas 2. kola ženskej dvojhry na US Open 2022: Anna Karolína Schmiedlová - Šuaj Čang.

NEW YORK. Slovenská tenistka Anna Karolína Schmiedlová a Číňanka Šuaj Čang hrali dnes zápas 2. kola dvojhry na US Open 2022.

Zvíťazila čínska tenistka po setoch 7:5, 6:1.

Sledovali ste tenis s nami naživo ako online prenos.

ONLINE PRENOS: Anna Karolína Schmiedlová - Šuaj Čang dnes (US Open 2022, 2. kolo, LIVE)

Čang
Anna Karolína Schmiedlová vstúpila do zápasu získaným brejkom, ale potom dvakrát podanie stratila a zrazu prehrávala 2:4. Síce sa dokázala do prvého setu ešte vrátiť, ale nakoniec ho stratila v závere čistou hrou na podaní. V druhom sete už dominovala Shuai Zhang, ktorá zobrala Schmiedlovej podanie hneď trikrát, a tak jej nemuselo vadiť ani jedno svoje stratené. Schmiedlová na turnaji aspoň prerušila negatívnu sériu prehier, ale nepridala ďalšie víťazstvo nad čínskou favoritkou. Zhang si musí ešte na súperku počkať zo súbežne hraného zápasu medzi ukrajinským prekvapením Dariou Snigurovou a kanadskou tenistkou Rebeccou Marino. To je odo mňa všetko, ďakujem za pozornosť a prajem ešte príjemný zvyšok večera!
Koniec zápasu
1:6
Zhang zakončuje zápas esom a do tretieho kola US Open postupuje po víťazstve 7:5 a 6:1 nad Annou Karolínou Schmiedlovou!
0-40
importantSchmiedlová bola zle postavená k forhendu a Zhang disponuje troma mečbalmi!
0-30
Schmiedlová netrafila ani bekhend do kurtu a Zhang je blízko k mečbalom.
0-15
Dlhý forhend Schmiedlovej začína tento gem.
1:5
importantAle pri druhom už napálila bekhend do siete, takže Zhang ide podávať na víťazstvo za stavu 5:1 v druhom sete!
30-40
Schmiedlová prvý odvrátila vďaka dlhému forhendu Zhangovej.
15-40
importantZhang rozhodla výmenu víťazným krížnym bekhendom a dostala sa k dvom brejkbalom!
15-30
Schmiedlová sa nestihla pripraviť k bekhendu, ktorý poslala mimo.
15-15
Priamy bod pre Schmiedlovú.
0-15
Schmiedlová bola neskoro pri bekhendovom údere.
1:4
Koniec prestávky, podávať bude Anna Karolína Schmiedlová.
1:4
Nasleduje prestávka a výmena strán.
1:4
Predsa len to Schmiedlovej vyšlo, keď pritlačila forhendom a znižuje na 1:4 v druhom sete!
A-40
importantSchmiedlová ešte sympaticky bojuje a vynútila si chybu Zhangovej a má brejkbal!
40-40
Lenže Zhang ho odvrátila priamym bodom.
40-30
importantZhang prestrelila forhend a Schmiedlová má aspoň malú šancu v podobe brejkbalu!
30-30
Schmeidlová si nabehla na víťazný krížny bekhendový return.
15-30
Priamy bod pre čínsku tenistku.
15-15
Skvelý lob predviedla Zhang z ťažkej pozície a na sieti už len zakončila smečom.
15-0
Dlhý bekhend Zhang, ktorá si to však môže dovoliť.
0:4
importantAni forhend Schmiedlová nedostala na druhú stranu a Zhang ide do vedenia 4:0 v druhom sete!
30-40
importantBekhend Schmiedlovej skončil za základnou čiarou a Zhang má ďalší brejkbal!
30-30
Rýchlo ju napravila priamym bodom.
15-30
Schmiedlová sa dostáva do problémov aj v tomto geme po dvojchybe.
15-15
Aspoň v tejto chvíli prichádza bekhendová chyba čínskej tenistky.
0-15
Zhang otvára ďalší gem víťazným bekhendom po čiare.
0:3
0:3
0:3
Zhang si opäť zakričala po priamom bode a v druhom sete vedie už 3:0.
15-40
Schmiedlová sa môže potešiť aspoň z víťazného forhendového returnu.
0-40
Zhang už má výraznú prevahu a pripisuje si aj víťazný bekhend.
0-30
Rýchly víťazný forhend Zhang k pravej čiare.
0-15
Zhang začína hru na potvrdenie brejku esom.
0:2
importantZhang využíva brejkbal famóznym bekhendom po čiare a v druhom sete vedie 2:0!
15-40
importantSchmiedlovej nevyšiel hneď druhý bekhend a bude čeliť dvom brejkbalom!
15-30
Ďalší nechytateľný forhend Zhang k pravej čiare.
15-15
Bekhend Zhang doletel za základnú čiaru.
0-15
Zhang si rozohrala výmenu podľa predstáv a trafila víťazný forhend.
0:1
Napokon priamy bod Zhang uzavrel prvý gem druhého setu a čínska tenistka ide do vedenia 1:0.
40-A
Dobrá pozícia pre Schmiedlovú na sieti, ale pokazila bekhendový volej.
40-40
Schmiedlová sa chopila šance a gem dostala na zhodu víťazným forhendom po čiare.
30-40
Zhang si gem komplikuje aj forhendom do siete.
15-40
Ale čistá hra to nebude, pretože čínska tenistka zaznamenala prvú dvojchybu v zápase.
0-40
Druhé eso v tomto geme pre Zhang, ktorá útočí na čistú hru.
0-30
Schmiedlovej forhend po čiare nepadol do kurtu.
0-15
Zhang otvára druhý set esom.
0:0
Koniec prestávky, podávať bude Šuaj Čang.
0:0
5:7
importantSchmiedlová stratila gem na podaní čistou hrou, zakončila ho dlhým forhendom a čínska favoritka nakoniec vydrela víťazstvo 7:5 v prvom sete!
0-40
importantĎalšia forhendová chyba Schmiedlovej a Zhang má tri setbaly!
0-30
Dlhá výmena skončila víťazným krížnym forhendom Zhangovej.
0-15
Schmiedlová nezačína dobre ani druhé podanie na udržanie v prvom sete, pretože jej forhend nebol presný.
5:6
5:6
5:6
Priamy bod Zhang ukončil gem a čínska tenistka vedie 6:5 v tesnej koncovke prvého setu.
15-40
Schmiedlová sa pošmykla pri forhendovom údere a Zhang má dva gembaly.
15-30
Bekhend čínskej tenistky neprešiel cez sieť.
0-30
Zhang po dobrom podaní rozhodla víťazným forhendom.
0-15
Krížny forhend Schmiedlovej nebol presný.
5:5
Schmiedlová odolala v dlhej výmene a Zhang prestrelila forhend, takže je vyrovnané 5:5 v prvom sete.
A-40
Priamy bod pre Schmiedlovú, ktorá má tretí gembal.
40-40
Zhang si zakričala, pretože Schmiedlová nedostala bekhend na druhú stranu.
A-40
Schmiedlovej riskantný krížny bekhend priniesol výhodu.
40-40
Zhang bekhendovými údermi rozbehala Schmiedlovú a dostala gem na zhodu.
40-30
To isté platí aj v ďalšom prípade a Schmiedlová má gembal.
30-30
Schmiedlová si pripisuje priamy bod v dôležitom momente.
15-30
Bekhendový return Zhang dopadol k základnej čiare a Schmiedlová nezvládla svoj bekhendový úder.
15-15
Zhang sa dostala do výmeny, ale môže si vyčítať bekhend do siete.
0-15
Zle trafený forhend Schmiedlovej, ktorá podáva na udržanie v prvom sete.
4:5
4:5
4:5
Nakoniec forhendová chyba Schmiedlovej a Zhang je vo vedení 5:4 v prvom sete.
15-40
Zhang bola v útoku od začiatku a vynútila si chybu Schmiedlovej.
15-30
Zhang si pomáha ďalším priamym bodom.
15-15
Škoda dlhého bekhendového returnu Schmiedlovej.
15-0
Schmiedlová pôsobí na kurte lepším dojmom a Zhang netrafila bekhend po čiare do kurtu.
4:4
Dobrá obrana Schmiedlovej, ktorá rezultovala do vyhodeného forhendu Zhang a je vyrovnané 4:4 v prvom sete.
40-15
Schmiedlová si pomáha esom von z kurtu a má dva gembaly.
30-15
Zhang nedostala bekhend na druhú stranu.
15-15
Zhang trafila úder pod nohy a Schmiedlovej bekhend nesadol.
15-0
Schmiedlovej vyšiel bekhend po čiare, ktorý bol víťazný.
3:4
3:4
3:4
importantZhangovej forhend neprešiel cez sieť a toto môže byť veľmi povzbudivé pre Schmiedlovú, ktorá sa vracia do prvého setu a znižuje na 3:4!
A-40
importantSchmiedlová vydržala vo výmene a dočkala sa pokazeného bekhendu od Zhang, takže má brejkbal!
40-40
Dobrý forhendový return Schmiedlovej, ktorá vracia gem na zhodu.
40-A
Ale Zhang trafila eso v dôležitej chvíli.
40-40
Schmiedlovej krížny bekhend zatlačil Zhang do neriešiteľnej situácie a gem je z ničoho nič na zhode.
30-40
Schmiedlová prestrelila Zhang na sieti bekhendom a gem ešte nekončí.
15-40
Štastie mala Schmiedlová, ktorej return prešiel cez pásku a Zhang už loptičku nevrátila.
0-40
Zhang útočí na čistú hru po priamom bode.
0-30
Nevydarený bekhend Schmiedlovej, ktorá teraz príliš nevie, čo má hrať.
0-15
Zhang potvrdzuje brejk a Schmiedlová jej pomáha chybou.
2:4
importantZhang ho aj premenila víťazným bekhendom, tentokrát po čiare a dostáva sa do vedenia s brejkom 4:2 v prvom sete!
30-40
importantSkvelý krížny bekhend Zhang, ktorým si vypracovala dôležitý brejkbal!
30-30
Schmiedlová hrala odvážne a na sieti mohla trafiť bekhendový winner.
15-30
Druhým forhendom Zhang dokončila výmenu.
15-15
Schmiedlová si pripisuje druhé eso v zápase.
0-15
Schmiedlová chcela zmeniť smer úderov, ale jej forhend po čiare nepadol do kurtu.
2:3
2:3
2:3
Zhang zakončila gem priamym bodom a je vo vedení 3:2 v prvom sete.
40-A
Ďalší forhend Schmiedlovej sa vôbec nevydaril a Zhang má gembal.
40-40
Schmiedlová sa dlho držala vo výmene, ale napokon jej forhend skončil v tesnom oute.
40-30
importantDlhý forhend Zhang daruje brejkbal Schmiedlovej!
30-30
Zhang sa rozhodla prejsť na sieť, ale Schmiedlová ju prestrelila bekhendom.
15-30
Priamy bod pomáha čínskej tenistke.
15-15
Zhang odpovedá rovnakým spôsobom.
15-0
Schmiedlovej bekhendy boli dostatočne presné a rýchle, takže posledný bol víťazný.
2:2
Priamy bod Schmiedlovej znamená vyrovnanie na 2:2 v prvom sete.
40-15
Zhang nezvládla ani forhend, ktorý poslala do siete a Schmiedlová má dva gembaly.
30-15
Zhang bola vo výmene, ale pokazila krížny bekhend.
15-15
Forhend Schmiedlovej neprešiel cez sieť.
15-0
Schmiedlová dostala Zhang do pohybu a vynútila si bekhendovú chybu.
1:2
1:2
1:2
Zhang našla cestu za víťazným forhendom a ujíma sa vedenia 2:1 v prvom sete.
40-A
Zhang zaútočila krížnym bekhendom a na sieti zakončila smečom.
40-40
Zhang ho odvrátila priamym bodom.
40-30
importantSkvelý tenis v podaní Schmiedlovej a po víťaznom forhende k pravej čiare má zaslúžený brejkbal!
30-30
Schmiedlová bola v dobrej výmene, ale jej posledný bekhend doletel za základnú čiaru.
30-15
Rýchly víťazný forhend Zhang po kvalitnom podaní.
30-0
Zhang netrafila bekhend do kurtu a komplikuje si ďalší gem na podaní.
15-0
Schmiedlová sa oprela do forhendového returnu a nedala šancu Zhang.
1:1
importantZhang vycítila príležitosť, prešla dopredu a zahrala víťazný bekhend zo vzduchu, takže rýchlo vyrovnáva na 1:1 v prvom sete!
40-A
importantZhang zaútočila bekhendovým returnom po čiare a vybojovala si prvý brejkbal!
40-40
Schmiedlová má na konte úvodnú dvojchybu a gem sa dostal na zhodu.
40-30
Po dobrom podaní Schmiedlová zabila víťazný forhend.
30-30
Zhang trafila forhend presne k základnej čiare a Schmiedlová nezareagovala.
30-15
Schmiedlová sa dostávala do tlaku, ale nevrátila krížny forhend Zhang.
30-0
Trápenie Zhang pokračuje a pridáva ďalšiu nevynútenú chybu z bekhendu.
15-0
Schmiedlová otvára hru na potvrdenie brejku esom.
1:0
importantZhang nakoniec trafila ďalší bekhend do siete a Schmiedlová vstupuje do zápasu brejkom!
A-40
importantAle zbytočne dlhý bekhend Zhang znamená tretí brejkbal pre Schmiedlovú!
40-40
Schmiedlovej forhend zastavila sieť a gem je na zhode.
40-30
Prvý odvrátila Zhang priamym bodom.
40-15
importantZhang trafila bekhend do siete a Schmiedlová má hneď v prvom geme dva brejkbaly!
30-15
Schmiedlová zatlačila a zakončila víťazným forhendom.
15-15
15-0
Zhang vyhodila tretí forhend ďaleko za základnú čiaru.
0:0
Stretnutie sa práve začalo.
Schmiedlová a Zhang sa rozohrávajú na kurte číslo 5 a na podaní zápas začne čínska favoritka.
Slovensko má na US Open už iba dve zástupkyne v ženskej dvojhre, pretože Alex Molčan a Norbert Gomboš vypadli už v prvom kole, naopak trochu prekvapivo sa prebojovali do druhého kola Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová. Čínska tenistka Šuaj Čang, ktorá si v prvom kole poradila s Teichmannovou, bude v zápase proti Schmiedlovej jasnou favoritkou. Okrem rebríčkového postavenia je aj forma jenoznačne na strane čínskej tenistky a Schmiedlová bude musieť predviesť výkon na hranici svojich možností, aby vôbec mala teoretickú šancu na víťazstvo.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.
Domov»Tenis»US Open 2022: Anna Karolína Schmiedlová prehrala v 2. kole