Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Oslovili sme známych športovcov. Podľa čoho budú v sobotu voliť?

Peter Pekarík (vľavo). (Autor: TASR)
Juraj Berzedi, Boris Vanya, Miloslav Šebela|Publikované 27. feb 2020 o 12:29

Športovci hovoria, podľa čoho sa rozhodujú.

BRATISLAVA. Mnohí pôsobia v zahraničí alebo ich v čase volieb čakajú preteky či sústredenia. Napriek tomu sa chystajú zúčastniť parlamentných volieb.

Známym slovenským športovcom sme položili otázku: Na základe akých kritérií sa budete rozhodovať pri voľbách 29. februára?

Odpovedali strelkyňa Zuzana Rehák Štefečeková, futbalista Peter Pekarík, hokejisti Adam Liška, Dominik Graňák, Martin Fehérváry, plavec Richard Nagy, kajakár Erik Vlček a triatlonista Richard Varga.

Zuzana Rehák Štefečeková, strelkyňa, olympijská medailistka

Zuzana Rehák-Štefečeková. (Autor: SME - Gabriel Kuchta)

Politiku sledujem len v televízii a rádiu, ale pred voľbami sa pred ňou nedá uniknúť.

Volím vždy, keď môžem. Rozhodujem sa na základe svojich pocitov, sympatií, prípadne osobného kontaktu s ľuďmi na kandidátke.

Vyberám si ľudí, ktorých poznám a viem, že robia veci dobre a robia ich pre ľudí vo svojom blízkom aj širokom okolí. V týchto voľbách som už odvolila poštou, keďže som posledné dni pred voľbami trávila v zahraničí na streleckých pretekoch v Katare.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).
Boris Vanya je šéfredaktorom Sportnet.sk. V rokoch 1995 až 2014 pôsobil v denníku Pravda, potom rok v denníku Šport a od roku 2015 v denníku SME. Olympijskú atmosféru zažil v Turíne, Pekingu, Londýne a Soči, ako reportér sa zúčastnil aj na MS v hokeji 2005, 2007 a 2011, na Svetovom pohári v hokeji 2004 a na niekoľkých MS v rýchlostnej kanoistike.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.