Piatok, 30. júla, 2021Meniny má Libuša

Chce byť fit na grandslamy. Bývalá svetová jednotka Murray verí v návrat medzi elitu

Andy Murray sa snaží o návrat medzi tenisovú elitu. (Autor: SITA/AP)
TASR|25. jún 2020 o 10:32

Prehral pri návrate na kurty po siedmich mesiacoch.

LONDÝN. Britský tenista Andy Murray je presvedčený, že stále môže hrať na najvyššej úrovni napriek tomu, že ho limitovali zdravotné problémy.

Dvojnásobný wimbledonský šampión v stredu neuspel v druhom stretnutí po siedmich mesiacoch, keď prehral na charitatívnom podujatí Bitka Britov s krajanom Kyleom Edmundom 7:6 (2), 6:7 (5), 5:10. (Prvý zápas s Liamom Broadym na turnaji vyhral, pozn. red.)

Tridsaťtriročný bývalý líder svetového rebríčka nehral od novembrového finálového turnaja Davisovho pohára.

Pre problémy s kosťou po vlaňajšej druhej operácii bedrového kĺbu vynechal grandslamové Australian Open a plánoval návrat na marcovom turnaji v Miami. Ten však ako jeden z prvých padol za obeť pandémii koronavírusu.

"Aby som bol úprimný, nešlo mi o výsledok. Dúfam, že po takejto záťaži bude bedro OK. A že sa zotavím. Viem, že moje výkony môžu ísť len hore. Teda za predpokladu, že budem v neustálom tréningu.

Bedro vydržalo, trochu ma pobolievajú slabiny. Ale počas zápasu som sa cítil dobre. Moja priorita je jasná, chcem byť úplne fit na grandslamy.

Dúfam, že bude viac šancí zahrať si vo Washingtone a potom v New Yorku, kam presunuli turnaj zo Cincinnati," citovala víťaza US Open z roku 2012 agentúra AFP.

Súvisiace články