Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Tenista top 10 z Djokovičovho turnaja má výsledok testu na koronavírus

Alexander Zverev. (Autor: AP/Dita Alangkara)
SITA|22. jún 2020 o 15:39

On aj celý jeho tím sú negatívni.

BRATISLAVA 22. júna (SITA) - Druhý diel exhibičnej tenisovej série Adria Tour sa svojho konca na antukovom dvorci v Zadare nedočkal.

Najprv sa prevalil pozitívny test na koronavírus u 19. hráča rebríčka ATP Bulhara Grigora Dimitrova a neskôr aj u Chorváta Bornu Čoriča.

Ďalšími pozitívne testovanými podľa srbských médií boli kondičný tréner Dimitrova Kristijan Groh, ale aj kondičný tréner Novaka Djokoviča Marko Paniki.

Testy si nechali urobiť aj ďalší účastníci exhibičného turné a siedmy hráč sveta Nemec Alexander Zverev sa poponáhľal s reakciou pre verejnosť.

"Práve som dostal výsledky testov. Ja ani nikto z členov môjho tímu nie sme pozitívni. Ospravedlňujem sa všetkým, ktorých som v uplynulých dňoch svojim konaním spôsobil riziko nákazy.

Pre istotu sa teraz podľa rád lekárov radšej utiahnem do izolácie. A v rámci prevencie sa spolu s členmi môjho tímu nechám ešte párkrát otestovať.

Všetkým nakazeným želám skoré uzdravenie," uviedol 23-ročný Alexander Zverev na svojom instagramovom profile.

Zverev absolvoval aj prvý diel exhibície pred týždňom v Belehrade. Po turnaji bol potom účastníkom bujarej zábavy v jednom z belehradských nočných klubov.

Videá a fotky dobre sa zabávajúcich tenistov na čele so svetovou jednotkou Novakom Djokovičom vtedy obleteli svetový internet.

Neskôr sa Zverev presunul na ďalšiu exhibíciu do Zadaru, kde po dvoch víťazstvách prehral s Rusom Andrejom Rubľovom a nepostúpil do finále.

To sa už napokon nehralo, lebo Dimitrov oznámil pozitívny výsledok svojho testu na koronavírus.

Súvisiace články