Pondelok, 20. septembra, 2021Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava

Neuer sa hnevá. Nový brankár Bayernu má v zmluve garantované štarty

Manuel Neuer. (Autor: TASR/AP)
SITA|10. jan 2020 o 11:42

Nejde iba o ústny prísľub.

MNÍCHOV. Alexander Nübel v lete prestúpi zo Schalke 04 do Bayernu Mníchov, kde bude najskôr dvojkou za skúseným Manuelom Neuerom.

Rozruch však spôsobila informácia, že nový brankár v kádri úradujúceho nemeckého futbalového šampióna má garantované zápasy v drese Bavorov.

Nemá ísť o ústny prísľub, ale písomný, ktorý je uvedený aj v kontrakte.

Takýto detail v zmluvách futbalistov nie je bežný, obzvlášť nie u gólmanov. Bayern na vyzvanie nekomentoval podrobnosti zmluvného vzťahu.

Podľa Sport Bildu športový riaditeľ mníchovského klubu Hasan Salihamidžič údajne požiadal skúseného Neuera, ktorý by mal predĺžiť kontrakt s Bayernom do roku 2023, aby na 15 stretnutí prepustil miesto v bránke 23-ročnému Nübelovi.

Neuer to však údajne odmietol a bol nahnevaný, že interné informácie prenikli na verejnosť.

Zatiaľ nie je jasné, v akých zápasoch dostane príležitosť Nübel. Ten bol už dlhšie želanou posilou Bayernu, ktorý ho chcel už v roku 2018 a teraz ho angažoval s víziou, že by mohol byť jednotkou na najbližších 10 - 12 rokov.

Zmluvu má zatiaľ do roku 2025.

Otázkou zostáva, ako Neuer zareaguje, keď vo vybraných dueloch bude povinne musieť ísť na lavičku.

"Keď sa vrátime zo sústredenia, stretneme sa. Manuelovi som pred zimnou prestávkou povedal, že máme veľký záujem o predĺženie zmluvy s ním. Nie je to vôbec problém. Ak podáva takéto výkony, sme všetci hrdí na neho a tešíme sa, že je s nami,“ poznamenal športový riaditeľ Bayernu.

Na otázku o možných prísľuboch pre Nübela sa Salihamidžič šikovne vyhol priamej odpovedi a nepoprel existenciu dohody: "Nehovoríme o prísľuboch alebo zmluvách. Dosiaľ sme to nespravili a ani v budúcnosti tak neurobíme."

Brankár Alexander Nübel. (Autor: TASR/AP)

Súvisiace články