Alex Molčan. (Autor: Martin Baumann - TASR)

Kto bude jeho ďalším súperom, určí dodatočný žreb.

ATP Marseille 2021 - finále kvalifikácie

Alex Molčan(SR) - Ernests Gulbis (Lot.) 6:2, 6:4

AKTUALIZOVANÉ o 16:04

MARSEILLE. Slovenský tenista Alex Molčan sa prebojoval do hlavnej súťaže na halovom turnaji ATP v Marseille.

Vo finále kvalifikácie zdolal Lotyša Ernestsa Gulbisa 6:2, 6:4. V prvom kole kvalifikácie s Gulbisom prehral iný Slovák - Filip Horanský.

V súčasnosti patrí Gulbisovi 189. miesto v rebríčku ATP, ale v roku 2014 bol však dokonca svetovou desiatkou. Molčan je v hodnotení na 286. mieste sveta.

Pre slovenského tenistu ide iba o druhú účasť v hlavnej súťaži turnaja ATP v kariére. 23-ročný Slovák sa v januári dostal cez kvalifikáciu do hlavnej súťaže v Antalyi. Prehral v prvom kole.

Marseille má už istých 12 bodov do singlového rebríčka ATP.

Súperom Molčana v 1. kole hlavnej súťaže v Marseille bude domáci Francúz Lucas Pouille. Momentálne 81. hráč sveta, v minulosti svetová desiatka.

Domov»Tenis»Zdolal bývalého hráča top 10. Molčan si po druhý raz zahrá v hlavnej súťaži ATP turnaja