Molčan nestačil v úvodnej dvojhre na favorizovaného súpera.
Molčan nestačil v úvodnej dvojhre na favorizovaného súpera. (Autor: TASR)
Sportnet, TASR|17. sep 2021 o 18:52 (aktualizované 17. sep 2021 o 21:40)

Išlo o súboj slovenskej dvojky a jednotky Čile.

Davis Cup 2021

Cristian Garín (Čile) - Alex Molčan (SR) 6:2, 6:4

BRATISLAVA. Slovenskí tenisti prehrávajú po úvodnej dvojhre duelu 1. svetovej skupiny Davisovho pohára v bratislavskom NTC s Čile 0:1.

O prvý bod pre hostí sa postaral líder juhoamerického tímu Cristian Garin, ktorý zdolal daviscupového debutanta Alexa Molčana 6:2, 6:4.

Čiľan takmer vôbec nekazil

Molčan odštartoval premiérový zápas v prestížnej tímovej súťaži esom a ujal sa vedenia 1:0. V ďalších minútach však na centri dominoval Garin.

Sedemnásty hráč svetového rebríčka ATP získal päť gemov za sebou a prvý set sa stal jasne jeho korisťou.

Garin výborne podával, v dlhších výmenách od základnej čiary dokázal zatlačiť Molčana do defenzívy, skvele mu fungoval obojručný bekhend po čiare.

Čiľan sa prezentoval veľkou úderovou istotou a robil minimum nevynútených chýb.

Ani zlepšený výkon v druhom sete  Molčanovi nestačil.
Ani zlepšený výkon v druhom sete Molčanovi nestačil. (Autor: TASR)

Na začiatku druhého dejstva viedol Molčan 40:30, no po dvoch tesných autoch a vynútenej chybe opäť prišiel o servis.

Garin následne potvrdil brejk a zápas proti súperovi, ktorý je v rebríčku o 100 miest nižšie, už dotiahol do úspešného konca.

V desiatom geme premenil pri vlastnom servise druhý mečbal a pripísal si na konto 13. víťazný zápas v Davisovom pohári.

Nedokázal hrať svoju hru

"V prvom sete na mňa prišla akási nervozita. Nedokázal som hrať moju hru, robil som veľa chýb. V druhom sete sa to zlepšilo a cítil som sa potom fajn. Vyzeralo to, že na returne sa môžem chytiť. Súper však hral kvalitne a postrážil si to," povedal Molčan pre RTVS.

V Davis Cupe sa dá dosiahnuť všetko, atmosféra dokáže vyburcovať hráča k veľmi kvalitnému výkonu. Dnes som však nehral najlepšie a na takého dobrého protihráča to nestačilo," dodal Molčan.