Začína sa cyklistický aj tenisový sviatok, mladí Slováci hrajú o MS (TV tipy)

Držitelia dresov na Tour de France 2021. Mark Cavendish má zelený, Tadej Pogačar ostatné.
Držitelia dresov na Tour de France 2021. Mark Cavendish má zelený, Tadej Pogačar ostatné. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. jún 2022 o 06:00

Športový program na najbližších sedem dní.

BRATISLAVA. Pre pandémiu koronavírusu to síce trvalo o rok dlhšie ako malo, no Dánsko sa predsa len dočká štartu najslávnejších cyklistických pretekov.

Prvého júla v Kodani štartuje 109. ročník Tour de France a v štartovej listine nechýba ani sedemnásobný víťaz bodovacej súťaže Peter Sagan.

Tento týždeň sú na programe tri etapy. Prvou je časovka, a tak sa dá predpokladať, že ako prvý si oblečie žltý dres špecialista na boj pri chronometru.

Ďalších sedem dní ale nebude len o cyklistike. V All England Clube sa vydá na cestu za štvrtým wimbledonským triumfom v sérii Novak Djokovič. V hlavných fázach dvojhier bude mať celkovo štvornásobné zastúpenie aj Slovensko.

Veľká výzva čaká aj slovenských futbalistov do 19 rokov, ktorí majú šancu postúpiť na budúcoročné MS. Zvládnu rozhodujúci zápas proti Rakúsku?

Okrem iného sa F1 vracia na legendárny okruh Silverstone a takisto spoznáme aj nových svetových šampiónov a šampiónky vo vodnom póle.

Pozrite si prehľad toho najdôležitejšieho a najzaujímavejšieho, čo ponúkne najbližších sedem dní.

PONDELOK (27. jún)

Futbal 

  • 11:00 Česko - Francúzsko, ME hráčok do 19 rokov (ČT Sport)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Hádzaná 

  • 18:30 hlavná fáza, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)
  • 20:30 hlavná fáza, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)

Vodné pólo 

  • 15:30 Gruzínsko - Chorvátsko, osemfinále MS mužov (RTVS Šport)
  • 17:00 Taliansko - Austrália, osemfinále MS mužov (RTVS Šport)

Olympijské 

  • 13:00 Letná olympiáda detí a mládeže (ČT Sport)

UTOROK (28. jún)

Futbal 

  • 17:00 Slovensko - Rakúsko, o 5. miesto na ME hráčov do 19 rokov (RTVS Šport)

  • 17:00 Anglicko - Taliansko, semifinále ME hráčov do 19 rokov
  • 20:00 Francúzsko - Izrael, semifinále ME hráčov do 19 rokov (RTVS Šport)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Hádzaná 

  • 12:30 Slovensko - Irán, MS hráčok do 20 rokov

  • 14:30 hlavná fáza, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)
  • 16:30 hlavná fáza, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)
  • 18:30 hlavná fáza, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)
  • 20:30 hlavná fáza, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)

Vodné pólo 

  • 13:00 Taliansko - Francúzsko, štvrťfinále MS žien (RTVS Šport)
  • 16:00 USA - Španielsko, štvrťfinále MS žien (RTVS Šport)

Bejzbal

  • 19:00 Cleveland Guardians - Minnesota Twins, MLB (Premier Sport 2)

Olympijské 

  • 9:00 Letná olympiáda detí a mládeže (ČT Sport)


STREDA (29. jún)

Futbal

  • 0:10 CS Emelec - Atlético Mineiro, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 3)
  • 2:30 CA Paranaense - Club Libertad, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 4)
  • 2:30 SC Corinthians - Boca Juniors, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 3)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Cyklistika

  • 18:30 predstavenie tímov pred Tour de France (Eurosport 1, RTVS Šport)

Vodné pólo 

  • 21:00 štvrťfinále MS mužov (RTVS Šport)

Bejzbal

  • 18:00 Tampa Bay Rays - Milwaukee Brewer, MLB (Premier Sport 2)
  • 22:00 San Francisco Giants - Detroit Tigers, MLB (Premier Sport 2)

Olympijské 

  • 9:35 Letná olympiáda detí a mládeže (ČT Sport)

ŠTVRTOK (30. jún)

Futbal

  • 00:10 Talleres - Colón, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 4)
  • 00:10 Cerro Porteňo - Palmeiras, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 3)
  • 01:35 Toronto - Columbus Crew, MLS (Nova Sport 1)
  • 02:25 Deportes Tolima - Flamengo, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 4)
  • 02:25 Velez Sarsfield - River Plate, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 3)
  • 17:20 Česko - Španielsko, ME hráčok do 19 rokov (ČT Sport)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Cyklistika

  • 14:00 Giro d´Italia žien, 1. etapa (Eurosport 1)

Atletika

  • 20:00 Diamantová liga v Štokholme (ČT Sport)

Hádzaná

  • 18:15 štvrťfinále, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)
  • 20:15 štvrťfinále, MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)

Vodné pólo

  • 15:55 semifinále, MS žien (RTVS Šport)

Bedminton

  • 8:00 turnaj Malaysia Open (JOJ Šport)

Golf

  • 23:15 turnaj John Deere Classic (Eurosport 2)

Olympijské

  • 9:00 Letná olympiáda detí a mládeže (ČT Sport)


PIATOK (1. júl)

Cyklistika

  • 14:00 Giro d´Italia žien, 2. etapa (Eurosport 1)
  • 15:30 Peter Sagan na Tour de France, 1. etapa (Eurosport 1, ČT Sport)
  • od 17:00 Peter Sagan na Tour de France, 1. etapa (RTVS Šport)

Futbal

  • 02:05 New York Red Bulls - Atlanta United, MLS (Nova Sport 2)
  • 02:25 Fortaleza - Estudiantes de La Plata, Pohár osloboditeľov (Nova Sport 3)
  • 19:50 finále ME hráčov do 19 rokov (RTVS Šport)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Basketbal

  • 19:45 Česko - Bosna a Hercegovina, kvalifikácia MS mužov (ČT Sport)

Hádzaná

  • 18:15 semifinále MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)
  • 20:15 semifinále MS hráčok do 20 rokov (Sport 2)

Motorizmus

  • 14:00 prvý tréning na Veľkú cenu Veľkej Británie F1 (Sport 1)
  • 17:00 druhý tréning na Veľkú cenu Veľkej Británie F1 (Sport 1)

Bedminton

  • 9:00 turnaj Malaysia Open (JOJ Šport)

Golf

  • 5:00 turnaj v Portlande (JOJ Šport)
  • 23:15 turnaj John Deere Classic (Eurosport 2)

Šípky

  • 13:00 European Darts Tour (Arena Sport 1)
  • 19:00 European Darts Tour (Arena Sport 1)

SOBOTA (2. júl)

Cyklistika

  • 12:00 Peter Sagan na Tour de France, 2. etapa (Eurosport 1)
  • od 14:30 Peter Sagan na Tour de France, 2. etapa (ČT Sport, RTVS Šport)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Motorizmus

  • 13:00 tretí tréning na Veľkú cenu Veľkej Británie F1 (Sport 1)
  • 16:00 kvalifikácia na Veľkú cenu Veľkej Británie F1 (Sport 1)

Šípky

  • 13:00 European Darts Tour (Arena Sport 1)
  • 19:00 European Darts Tour (Arena Sport 1)

Vodné pólo

  • 20:00 finále, MS žien (RTVS Šport)

Jazdectvo

  • 12:30 Global Champions Tour v Monte Carlo (Nova Sport 1)
  • 20:30 Global Champions Tour v Monte Carlo (Eurosport 1)

Bedminton

  • 8:00 turnaj Malaysia Open (JOJ Šport)

NEDEĽA (3. júl)

Cyklistika

  • 12:00 Peter Sagan na Tour de France, 3. etapa (Eurosport 1)
  • od 14:30 Peter Sagan na Tour de France, 3. etapa (ČT Sport, RTVS Šport)

Tenis

  • od 12:00 Wimbledon (Eurosport 2)

Futbal

  • 1:35 Toronto FC - Seattle Sounders SC, MLS (Nova Sport 1)
  • 18:00 Česko - Taliansko, ME žien do 19 rokov (ČT Sport)
  • 23:05 New York City FC - Atlanta United FC, MLS (Nova Sport 1)

Hádzaná

  • 12:15 zápas o 7. miesto, MS žien do 20 rokov (Sport 1)
  • 14:15 zápas o 5. miesto, MS žien do 20 rokov (Sport 1)
  • 16:15 zápas o bronz, MS žien do 20 rokov (Sport 1)
  • 18:15 finále, MS žien do 20 rokov (Sport 1)

Motorizmus

  • 16:00 Veľká cena Veľkej Británie, F1 (Sport 2)
  • 21:05 NASCAR Cup Series, Wisconsin (Nova Sport 3)

Basketbal

  • 18:00 Slovensko - Lotyšsko, kvalifikácia na MS mužov (RTVS Šport)

Bojové športy

  • 4:00 Adesanya vs. Cannonier, UFC (Premier Sport 1)

Šípky

  • 13:00 European Darts Tour (Arena Sport 1)
  • 19:00 European Darts Tour (Arena Sport 1)

Vodné pólo

  • 20:00 finále, MS mužov (RTVS Šport)

Bedminton

  • 8:00 turnaj Malaysia Open (JOJ Šport)

Newsletter: Športové udalosti týždňa (TV tipy)

Športový prehľad toho najdôležitejšieho a najzaujímavejšieho, čo ponúkne najbližší týždeň.

Prihláste sa na odber na e-mail jedným klikom >>>