Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Agent Vůjtek: Meszároš a Kopecký asi vymenia NHL za Európu

Tomáš Kopecký (vľavo) a Adrej Meszároš (v strede) by mali opustiť scénu NHL. (Autor: TASR)
SITA|8. okt 2015 o 14:34

Obranca Andrej Meszároš má zdravotné problémy, Tomáš Kopecký je pripravený okamžite hrať.

BRATISLAVA. Skúsení slovenskí hokejisti Andrej Meszároš a Tomáš Kopecký po neúspešných skúškach v kluboch NHL asi vymenia zámorie za pôsobenie v Európe.

"Je to pravdepodobné. Nepredbiehal by som však, rokovania stále prebiehajú," referoval agent oboch hráčov Vladimír Vůjtek mladší.

Obranca Meszároš sa po desiatich sezónach v kanadsko-americkej profilige v lete usiloval o zmluvu v tíme Colorado Avalanche. Pravdepodobne aj vinou zranenia neuspel a zatiaľ nevie, kde bude pôsobiť.

Dvadsaťdeväťročný rodák z Považskej Bystrice hral naposledy za Buffalo, predtým aj za Boston, Philadelphiu, Tampu Bay a Ottawu.

"Domov sa vrátil s menším zdravotným problémom. Bol na vyšetrení magnetickou rezonanciou a mal by si na pár dní oddýchnuť. Potom začne trénovať a odhadujem, že najneskôr počas novembrového asociačného termínu by niekde mohol začať hrať. V jeho prípade sme v kontakte s viacerými klubmi z rôznych súťaží," poznamenal Vůjtek na Meszárošovu adresu, ktorý by mohol zakotviť v ruskej KHL či švajčiarskej NLA.

O štyri roky starší Trenčan Tomáš Kopecký je zdravý a pripravený naskočiť do súťažného diania okamžite.

"Zatiaľ trénuje doma a jeho situáciu riešime. Môže sa stať, že dočasne pomôže aj trenčianskej Dukle. Záleží len na ňom, či bude chcieť hrať a pôjde do rizika s možným zranením, alebo počká a bude len trénovať," povedal agent.

Vyjadrenia Vladimíra Vůjtka mladšieho pochádzajú z portálu hokej.cz.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články