Adam Nemec s hodnotou aspoň 1,5 milióna eur, odhaduje LVZ

SITA|30. apr 2008 o 17:01

AUE 30. apríla (SITA) - Pre futbalového útočníka Adama Nemca môže mať piatkový zápas druhej najvyššej nemeckej dlhodobej súťaže medzi domácim FC St. Pauli a súčasným pôsobiskom Slováka, FC Erzgebirge ...

AUE 30. apríla (SITA) - Pre futbalového útočníka Adama Nemca môže mať piatkový zápas druhej najvyššej nemeckej dlhodobej súťaže medzi domácim FC St. Pauli a súčasným pôsobiskom Slováka, FC Erzgebirge Aue, zvláštny náboj. Klub z populárnej hamburskej štvrte totiž údajne javí záujem o angažovanie kmeňového hráča MŠK Žilina, ktorému sa končí hosťovanie. "Nič o tom nepoviem," cituje denník Leipziger Volkszeitung (LVZ) Uweho Leonhardta, viceprezidenta St. Pauli.

Ako je známe, Bild minulý týždeň napísal: "Lov na super-útočníka sa začal. St. Pauli sa hlási o slovo a tréner Mainzu Jürgen Klopp je takisto nabudený. Už na jeseň sa vyjadril, že ide o klenot." Aue je ohrozené zostupom a jeho viceprezident Bertram Höfer uznal: "Vieme, že Nemca si ťažko udržíme."

Noviny LVZ pridali detail, že Erzgebirge si môže uplatniť opciu na kúpu 22-ročného kanoniera za 750 000 eur iba v prípade zotrvania v nemeckej druhej lige. Inak môže Žilina v pohode a rada žiadať raz toľko od kohokoľvek iného, podotýka LVZ. Bývalý hráč Žarnovice a Dubnice A. Nemec, ktorý má momentálne problémy so stehenným svalom (vraj však opäť hodlá zaťať zuby), v tejto sezóne II. bundesligy zaznamenal 9 presných zásahov, ku ktorým pridal 7 asistencií.


Nachádzate sa tu: