Adam Húska začne sezónu vo Zvolene

Oh My Hockey|10. sep 2020 o 07:29

Naša brankárska nádej v zámorí, Adam Húska, začne nový ročník ako hráč HKM Zvolen. Niekdajší juniorský reprezentant tu podpísal dočasnú zmluvu do konca novembra, čiže do otvorenia kempov Národnej hokejovej ligy.

Vo Zvolene, kde 23-ročný gólman hokejovo vyrástol, aktuálne pôsobí dvojica Adam Trenčan a Robin Rahm. O novej akvizícii informovala oficiálna webová stránka klubu.

"Rangers vypadli z play-off a následne veci nabrali spád. Klub chce, aby som bol na začiatok sezóny čo najlepšie pripravený a pokiaľ bude možnosť, aby som bol v zápasovej záťaži. Vieme, aká je situácia vo svete, rozhodol som sa teda, že chcem ísť na Slovensko. Tým pádom bol Zvolen voľba číslo jeden. Mám tu rodinu, priateľov a som tu doma. Dohodli sme sa na výpomoc do konca novembra," povedal Húska pre web Zvolena.

Slovenského brankára draftovali New York Rangers v roku 2015 z celkovej 184. pozície. Vlani sa dostal na pozíciu farmárskeho gólmana. V drese Hartford Wolf Pack (AHL) odchytal 28 stretnutí s priemerom 3,03 gólov za zápas a 89,4-percentnou úspešnosťou zásahov. Hovorí sa o ňom ako o možnej dvojke "jazdcov", ktorí si musia vyriešiť situáciu v bránkovisku a vybrať si budúcu jednotku z dvojice Alexandar Georgijev - Jegor Šesťorkin.

Húska bol v zostave Rangers pre vyraďovacie boje, tím z nich ale vypadol priskoro.

Súvisiace články

Nachádzate sa tu: