Absolútny triumf ŠKP Bratislava narušil Potočný

SITA|11. apr 2009 o 16:05

V pretekoch 1. a 2. kola Slovenského pohára vo vodnom slalome v Dolnom Kubíne dominovali pretekári ŠKP Bratislava, ktorí zvíťazili v deviatich z desiatich súťaží.

DOLNÝ KUBÍN´.

Ich dokonalý triumf narušil iba v sobotňajšom 2. kole kajakár Marcel Potočný z bratislavskej Slávie UK. Po dve prvenstvá si z Oravy odvážajú singlkanoista Matej Beňuš, jeho sestra Dana, ktorá dominovala po oba súťažné dni medzi kajakárkami, bratranci Ladislav a Peter Škantárovci v C2 a Katarína Macová, ktorá si v piatok i v sobotu vybojovala zlaté medaily v novovytvorenej kategórii C1 žien. Ďalšie podujatie Slovenského pohára je na programe 16. a 17. mája v Čunove.

Výsledky - Slovenský pohár vo vodnom slalome:

PIATOK - 1. KOLO:

C1 muži: 1. Matej Beňuš 90,98 (2 trestné sekundy), 2. Karol Rozmuš (obaja ŠKP Bratislava) 91,80 (0), 3. Stanislav Gejdoš (Tal.) 96,32 (2)

K1 ženy: 1. Dana Beňušová 97,54 (2), 2. Katarína Macová 97,62 (0), 3. Gabriela Stacherová (všetky ŠKP Bratislava) 98,05 (0)

C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (ŠKP Bratislava) 97,17 (0), 2. Milan Kubáň, Marián Olejník 100,10 (0), 3. Miroslav Danko, Miroslav Matejka (všetci Dukla Liptovský Mikuláš) 114,61 (6)

K1 muži: 1. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 85,57 (0), 2. Marcel Potočný (Slávia UK Bratislava) 85,80 (0), 3. Tomáš Mráz (Dukla Liptovský Mikuláš) 86,01 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Macová 125,75 (4), 2. Dana Beňušová 126,92 (4), 3. Katarína Kopúnová (všetky ŠKP Bratislava) 186,61

SOBOTA - 2. KOLO:

C1 muži: 1. Matej Beňuš 86,01 (0 trestných sekúnd), 2. Karol Rozmuš (obaja ŠKP Bratislava) 87,62 (0), 3. Stanislav Gejdoš (Tal.) 90,02 (0)

K1 ženy: 1. Dana Beňušová 88,44 (0), 2. Gabriela Stacherová (obe ŠKP Bratislava) 91,45 (0), 3. Elena Kaliská (Dukla Liptovský Mikuláš) 92,49 (0)

C2: 1. Ladislav a Peter Škantárovci (ŠKP Bratislava) 91,03 (0), 2. Tomáš Kučera, Ján Bátik 93.91 (0), 3. Milan Kubáň, Marián Olejník (všetci Dukla Liptovský Mikuláš) 95,76 (0)

K1 muži: 1. Marcel Potočný (Slávia UK Bratislava) 80,10 (0), 2. Kamil Kaniščák (ŠKP Bratislava) 80,65 (0), 3. Ján Janček (ŠKP Dolný Kubín) 81,95 (0)

C1 ženy: 1. Katarína Macová 114,51 (2), 2. Dana Beňušová 116,40 (0), 3. Katarína Kopúnová (všetky ŠKP Bratislava) 171,73 (0)

Nachádzate sa tu: