Dallas vyrovnal rekord NHL, Bäckströmovi gratuloval Bondra

Slovenský obranca Andrej Sekera v súboji so švédskym útočníkom Viktorom Arvidssonom. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|25. jan 2021 o 01:00

Pozrite si nedeľňajšie výsledky NHL.

NEW YORK. Hokejisti Dallasu zdolali v nedeľňajšom zápase NHL na svojom ľade Nashville 3:2 a pripísali si druhé víťazstvo v sezóne.

Opäť im vyšli najmä presilové hry, v ktorých strelili všetky góly. V prvých dvoch dueloch sezóny využili až osem početných výhod, čím vyrovnali rekord NHL Pittsburghu (1995/1996) a Detroitu (1942/1943).

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese víťazného tímu takmer 18 minút, zablokoval tri strely a pripísal si dva "hity".

Vlaňajšiemu finalistovi pomohol k triumfu gólom a dvomi asistenciami 36-ročný veterán Joe Pavelski. Ako najstarší hráč v ligovej histórii zaznamenal tri a viac bodov v každom z prvých dvoch zápasov svojho tímu v sezóne.

"Je fajn, keď vám to tam padá. Len aby nám to vydržalo. Myslím si, že nám to zatiaľ celkom ide," povedal americký center pre nhl.com.

Bondra už na štvrtom mieste

Washington v zostave so slovenskými hokejistami Zdenom Chárom a Richardom Pánikom podľahol Buffalu 3:4 po samostatných nájazdoch. Chára odohral viac než 22 minút a pripísal si plusový bod, keď bol na ľade pri prvom góle zápasu.

Švédsky Nicklas Bäckström zaznamenal za domácich gól a asistenciu. Zároveň odohral 962. zápas v drese Capitals v základnej časti NHL, čím sa dostal na tretie miesto klubových tabuliek a prekonal zápis Petra Bondru (961 stretnutí).

Niekdajší kanonier Washingtonu na sociálnej sieti zagratuloval.

"Blahoželám, Nick! Prajem ti mnohé ďalšie úspechy v drese Capitals, nech sa ti ďalej darí," napísal bývalý slovenský reprezentant na twitteri.

Bäckströmovi chýba už len 22 zápasov, aby sa na druhom mieste klubového poradia vyrovnal krajanovi Callemu Johanssonovi, na čele štatistiky je súčasný kapitán tímu Alexander Ovečkin (1156).

Dočkal sa gólu aj hetriku

Výnimočný zápas odohral švajčiarsky útočník Pius Suter. Nováčik v drese Chicaga nielenže zaznamenal prvý gól v NHL, ale na jednoznačnom víťazstve 6:2 nad Detroitom sa dokonca podieľal hetrikom.

"Bol som vyhecovaný, nabudený. Keď strelíte dva góly, uvedomujete si, čo bude znamenať ten ďalší. Bol som šťastný, že to nakoniec vyšlo," tešil sa Suter.

Zaujímavý priebeh mal aj zápas v Arizone, kde hokejisti z Las Vegas vyhrali vďaka jedinému gólu. Postaral sa oň William Karlsson 43 sekúnd pred koncom.

Ešte neskôr sa podarilo rozhodnúť zápas nemeckému útočníkovi Leonovi Draisaitlovi. Držiteľ Hartovej trofeje z minulej sezóny zariadil víťazstvo Edmontonu na ľade Winnipegu gólom osem desatín pred koncom.

NHL - výsledky:

Chicago Blackhawks – Detroit Red Wings 6:2 (2:0, 1:1, 3:1)

Góly: 5. Suter (de Haan, P. Kane), 10. Suter (Janmark, D. Kubalík), 38. C. Murphy, 41. Janmark (P. Kane, C. Murphy), 53. Suter (DeBrincat, Keith), 56. Kurashev – 21. Bertuzzi (D. Larkin, Hronek), 52. Bertuzzi (B. Ryan, Hronek)

Washington Capitals – Buffalo Sabres 3:4 (1:0, 1:2, 1:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 7. J. Schultz, 32. Oshie (J. Schultz, Bäckström), 50. Bäckström (J. Vrána, Carlson) – 31. C. Miller (Ristolainen, Mittelstadt), 34. Olofsson (S. Reinhart, Eichel), 48. E. Staal (Ristolainen, C. Miller). Rozhodujúci nájazd: Eichel

/Zdeno Chára odohral 22:37 minút s bilanciu 0+0, zaznamenal jeden plusový bod, dve strely na bránu, dve trestné minúty. Richard Pánik (obaja Washington) odohral 11:50 minút s bilanciu 0:0, vyslal dve strely na bránu/

Arizona Coyotes – Vegas Golden Knights 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 60. W. Karlsson (Marchessault, Tuch)

Calgary Flames – Toronto Maple Leafs 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 33. Monahan (J. Gaudreau, Hanifin), 47. E. Lindholm (R. Andersson, M. Tkachuk) – 8. Muzzin (Marner, Rielly), 40. Simmonds (Marner, Rielly), 43. Matthews (Rielly, Hyman)

New Jersey Devils – New York Islanders 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)

Góly: 17. J. Hughes (T. Smith, Palmieri), 19. Zacha (N. Gusev, T. Smith)

Pittsburgh Penguins – New York Rangers 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 32. Rust (Crosby), 43. McCann, 59. Guentzel (Letang, Crosby) – 17. Blackwell (Fox, B. Howden), 38. R. Strome (Trouba, Panarin)

Anaheim Ducks – Colorado Avalanche 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 1. Silfverberg (Henrique), 30. Rakell (Getzlaf, Ja. Larsson), 59. H. Lindholm (Rowney, D. Grant) – 55. Rantanen (MacKinnon)

St. Louis Blues – Los Angeles Kings 3:6 (1:2, 0:3, 2:1)

Góly: 15. B. Schenn (Kyrou, Schwartz), 47. B. Schenn (Parayko, Perron), 47. R. O'Reilly (Kyrou) – 19. Iafallo (A. Kempe, Kopitar), 19. Grundström (Moore), 27. Vilardi (D. Brown), 29. Kopitar (A. Kempe, Clague), 38. L. Andersson (Kopitar, Roy), 60. Doughty

Minnesota Wild – San Jose Sharks 3:5 (1:1, 1:2, 1:2)

Góly: 5. Parise (Kaprizov), 37. Bjugstad (Spurgeon, Suter), 48. Fiala (Suter, Parise) – 20. Donato (Labanc, E. Karlsson), 27. E. Kane (Meier, Donato), 29. Gregor (Ferraro), 59. Burns (Hertl), 60. Nieto

Dallas Stars – Nashville Predators 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 15. Gurianov (Pavelski, Hintz), 27. Hintz (Pavelski, Chudobin), 45. Pavelski (Hintz, J. Klingberg) – 35. F. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 50. Mikael Granlund (Arvidsson)

/Andrej Sekera odohral 17:43 minút s bilanciu 0+0, zaznamenal dva "hity" a tri zblokované strely/

Winnipeg Jets – Edmonton Oilers 3:4 (1:0, 0:2, 2:2)

Góly: 11. Lowry (Perreault, Appleton), 54. Ehlers (Stastny, Copp), 56. Wheeler (Scheifele, Morrissey) – 21. Nugent-Hopkins (McDavid, Puljujärvi), 35. Turris (Kassian, Neal), 57. Yamamoto (McDavid, Draisaitl), 60. Draisaitl (McDavid, Nurse)