Utorok, 13. apríla, 2021Dnes je Deň nespravodlivo stíhaných, Meniny má Aleš

Nate Diaz sa vracia! Preverí ho Leon Edwards

(Zdroj: Instagram, Autor: Nate Diaz)
Vladimír Bilohuščin|31. mar 2021 o 08:43

Už 15. mája uvidíme súboj, ktorý prepíše históriu.

Po takmer roku a pol sa do klietky vracia jeden z najpopulárnejších bojovníkov Nate Diaz. Vidieť by sme ho mali na podujatí UFC 262, kde bude čeliť skúsenému Leonovi Edwardsovi, inforomoval o tom portál ESPN.

Aj keď obaja bojovníci zatiaľ nepodpísali zmluvu a duel potvrdili iba verbálne, mali by sme vidieť 5-kolový súboj, ktorý prepíše štatistiky. Pôjde totiž o prvý netitulový co-main event (druhý hlavný zápas večera) na 5 kôl v histórii UFC.

Tento súboj bude pritom predchádzať hlavnému zápasu o uvoľnený opasok šampióna ľahkej váhy medzi Charlesom Oliveirom a Michaelom Chandlerom.

Diaza (20-12) sme naposledy videli v akcii v novembri 2019, keď podľahol Jorge Masvidalovi, Edwards (18-3, 1 NC) zasa ťahá poriadnu šnúru, keď nenašiel premožiteľa v posledných deviatich zápasoch. Posledný zápas mu ale nevyšiel podľa predstáv, keď po vpichu do oka súboj s Belalom Muhammadom skončil bez výsledku.

Podujatie UFC 262 sa uskutoční 15. mája v americkom Houstone. 

Vladimír Bilohuščin je zakladateľ webu o zmiešaných bojových umeniach SvetMMA, kde pôsobil viac ako 5 rokov na poste šéfredaktora. V marci 2021 prešiel spolu s celou redakciu do Sportnetu, kde sa venuje MMA a ďalším bojovým umeniam. Vo voľnom čase rád hráva volejbal.

Súvisiace články