Pozrite si profil štvrtej etapy Tour de France 2018, ktorá merala 195 kilometrov a viedla z La Baule do Sarzeau.

4. etapa na Tour de France 2018

Profil 4. etapy Tour de France 2018.
Profil 4. etapy Tour de France 2018. (Autor: letour.fr)

Utorková štvrtá etapa Tour de France mala opäť rovinatý charakter a merala 195 kilometrov. Etapa sa odohrala na južnom pobreží Bretónska a odštartovala v meste La Baule, ktoré sa nachádza na brehu Atlantického oceánu.

Cieľové mesto Sarzeau nie je vzdušnou čiarou príliš vzdialené od štartu, avšak etapa sa väčšinou odohrala vo vnútrozemí.

Štvrtá etapa opäť vyhovovala šprintérom, nakoľko záverečné štyri kilometre boli rovné. Počas etapy na cyklistov čakala len jedna horská prémia IV. kategórie na méte 136,5 kilometra, na ktorej bol bez boja prvý Anthony Perez a pripísal si 1 bod do súťaže o najlepšieho vrchára.

Šprintérska prémia bola takmer presne v polovici pretekov, na 98. kilometri a bez boja tam zvíťazil Belgičan Van Keirsbulck. Kolumbijčan Fernando Gaviria vyhral špurt pelotónu, Peter Sagan sa na prémii zaradil na tretie, resp. celkové siedme miesto.

Gaviria získal 11 bodov, Sagan 9, čiže veľké zmeny v hodnotení bodovacej súťaže nenastali.

Cieľové mesto bude mať premiéru v kalendári Tour de France. Zaujímavosťou je, že primátorom mesta je súčasný prezident Medzinárodnej cyklistickej únie (UCI) David Lappartient.

Víťazom štvrtej etapy sa stal Kolumbijčan Fernando Gaviria z tímu Quick-Step Floors, druhý skončil Peter Sagan a na treťom mieste skončil v záverečnom šprinte André Greipel.