Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Má len 20 rokov. Českému reprezentantovi našli na srdci zhubný nádor

TASR|Publikované 5. jún 2020 o 09:54

Mladý hokejista sa nechce ľutovať.

BRATISLAVA. Českému hokejistovi Ondřejovi Buchtelovi lekári našli zhubný nádor na srdci. Dvadsaťročný obranca o tom informoval prostredníctvom instagramu.

"Dôvod, pre ktorý teraz netrénujem, nie som aktívny na sociálnych sieťach a nevychádzam z domu, a keď už, tak iba na vozíku, je rakovina. Uplynulé dva týždne boli veľmi zvláštne pre mňa aj pre celú moju rodinu. Ak sa dá život počas dvoch dní prevrátiť hore nohami a úplne od základu zmeniť priority, tak hovorím, že sa to dá," uviedol mladý obranca.

Buchtelovi okamžite vyjadrili podporu desiatky hráčov. "V dvadsiatich rokoch 'raka' nečakáte, ale keď príde, tak neostáva nič iné než bojovať. Nie je čas ľutovať sa a pýtať sa, prečo práve ja, ale jednoducho bojovať," napísal.

Buchtela odohral sezónu 2019/2020 v prvoligových Benátkach nad Jizerou. V 57 zápasoch získal 25 kanadských bodov za 9 gólov a 16 asistencií.

V doterajšej kariére pôsobil najmä v nižších českých súťažiach, na konte má však aj 27 extraligových zápasov za Chomutov.

Pravidelne sa objavoval v mládežníckych reprezentačných výberoch, v sezóne 2016/2017 reprezentoval ČR na MS hráčov do 18 rokov.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.