Správy

Po výbornom výkone sme takmer porazili Irán

Dušan Dobšovič|2. dec 2019 o 00:00

Slovenskí futsalisti odohrali prvý zápas Mashhad Cupu proti domácemu Iránu. Predviedli fantastický výkon, po ktorom sa mohli tešiť z cennej remízy proti tretiemu najlepšiemu tímu sveta a z bodu do tabuľky Mashhad Cupu 2019.

Irán  - Slovensko 5:5 (4:3)

Góly: 5., 6. Sangsefidi, 11. Kyjovský (vl.), 20. Tavakkoli, 23. Abbasi - 4., 14., 25. Rick, 5., 32. Doša
ŽK: 26., 28. Shajari, 40. Tavakkoli – 31. Rick, 34. Rafaj, 40. Dóša
Rozhodovali: Nasiriou, Hamzeh, Zafifian

Irán: Sammimi (Mohammadi) – Ahmadi, Hassanzadeh (C), Tayyebi, Bahadori, Shajari, Javid, Tavakkoli, Abbasi, Karimi, Sangsefidi, Nematian, Sangi

Slovensko: Oberman (21. Herko) – Rick, Smeřička, Drahovský, Rafaj, Čeřovský, Ševčík, M. Zdráhal, Kozár (C), Zaťovič, Kyjovský, Dóša, Štrbák

Slováci vstúpili do zápasu proti obrovskému favoritovi veľmi dobre. Od začiatku sa snažili mať loptu na halovkách a boli aktívnejším tímom. Vedenia sme sa ujali v štvrtej minúte, kedy Peter Kozár potiahol kontru takmer spred vlastnej bránky, prihral doprava na Drahovského a ten predložil loptu na hranicu pokutového územia Gabrielovi Rickovi, ktorý z prvej zakončil do protipohybu premiestňujúceho sa brankára. Okamžite však odpovedali domáci, keď najskôr Oberman predviedol po strele z rohu skvelý zákrok, na dorážku Sangsefidiho už nestačil. Gólové hody pokračovali, pretože Slováci rozohrali, prešli pred bránku a okamžite vystrelil po palubovke presne do siete Martin Dóša. Znova prišla rýchla odpoveď a opäť v tom bol namočený Sanfsefidi. Irán postupne prebral opraty stretnutia a aj keď sa naši bránili dobre, tak Matúš Kyjovský v snahe zablokovať zakončenie nasmeroval loptu nešťastne do protipohybu Obermana. Slovensku však vyšla ďalšia akcia a Gabriel Rick strelil svoj druhý presný zásah v stretnutí. Nakoniec sa do šatní išlo za stavu priaznivejšieho pre Irán, ktorý v poslednej minúte  polčasu po rýchlej kombinácii poslal do vedenia Tavakkoli. Po zmene strán naši v 23. minúte v trojici napádali rozohrávku súpera, lenže loptu nezískali. Prišiel pas na opačnú stranu a Abbasi v samostatnom nájazde prekonal Herka. Znova sa odpoveď zrodila veľmi rýchlo, keďže po krásnom signáli vytvoreným rohovým kopom do prázdnej bránky po prihrávke Kozára usmerňoval loptu Gabriel Rick, čím zaznamenal hattrickový gól. V 28. minúte putopoval predčasne pod sprchy Shajari, ktorý sa vykartoval v rozmedzí troch minút. Slováci tak dostali k dispozícii presilovku štyroch proti trom. Najskôr v nej Kyjovský z uhlu trafil žrď, prečkali sme aj kontru Iránu dvoch proti jednému, no ani napriek veľkému tlaku sme v nej neskórovali, čo nakoniec nevadilo, pretože skvelý výkon zverencov Mariána Berkyho pokračoval. Martin Dóša spadol tesne pred pokutovým územím súpera a po rozohrávke štandardnej situácie v podaní Kozára zakončil práve Dóša do odkrytej časti bránky, čím vyrovnal na 5:5. Záver sľuboval drámu a tú aj priniesol. Irán, ktorý podporovala takmer plná hala hrýzol a nás držal nad vodou predovšetkým brankár Herko, ktorý neskutočným zákrokom chytil aj pokus Tayyebiho smerujúci do prázdnej bránky. Z ničoho-nič sme tak mohli ísť do vedenia, keď strelu Dóšu z autu zrazil domáci hráč do svojho brankára, v dorážke z výbornej pozície neuspel Smeřička. V úplne poslednej minúte chcel Dóša šiesty faul Iránu, ktorý hral dlho s piatimi, za protesty dostal žltú kartu. Pár sekúnd pred koncom si to ako nôž maslom nasmeroval na bránku Rick, zastavovali ho traja hráči, uspel až brankár. Tri sekundy pred koncom vyrazil loptu na roh Herko.