Správy

U17 – Gruzínsko – Slovensko 2:0

Slovenská futbalová reprezentácia do 17 rokov pred zápasom proti Gruzínsku v Tbilisi (29.8.2024). (Zdroj: SFZ, Autor: Vladimír Dančík)
29. aug 2024 o 16:55

BRATISLAVA (SFZ) – Reprezentácia do 17 rokov vo svojom druhom vystúpení v rámci prvej akcie v sezóny nenadviazala na utorkové víťazstvo nad Gruzínsko. Zverenci trénera Martina Žambu vo štvrtkovej odvete v Tbilisi podľahli domácim reprezentantom 0:2.

Gruzínci sa ujali vedenia v zápase na konci prvého polčasu, keď v 42. minúte skóroval Nebulishvilli. V druhom dejstve sa slovenským reprezentantom nepodarilo vyrovnať stav zápasu, naopak v nadstavenom čase inkasovali druhýkrát po presnom zásahu Kirvaklidzeho. Reprezentácia do 17 rokov tak svoju prvú medzištátnu akciu v sezóne – dvojzápas s Gruzínskom – zakončila s bilanciou jedného víťazstva a jednej prehry.