SR WU17 – Jednoznačný triumf nad Estónskom a postup do Elite Roundu

(Zdroj: SFZ, Autor: Roman Ferstl)
Lucia Petrincová|26. okt 2019 o 15:45

SENEC (SFZ) -  Futbalistky do 17 rokov postúpili do druhej fázy kvalifikácie ME 2020 – Elite Round. Zverenky trénera Jozefa Jelšica v Senci deklasovali Estónsko 9:2 a  z 2. priečky idú ďalej, keď predtým podľahli Rakúsku 1:3 a Fínsko zdolali 5:1.

Už od úvodu bolo jasné, že slovenské futbalistky budú dominovať. V 4. minte nastrelila Tamara Morávková žrď, v 7. min. sa ocitla tesne pred brankárkou Katarína Vredíková, no estónska gólmanka loptu reflexívne vyrazila. V 9. min. mohla skóre otvoriť kapitánka Karina Pelikánová, ale jej hlavička v bránke neskončila.

13. minúte to už prišlo a rozbehol sa prvopolčasový gólostroj Sloveniek.  Po prihrávke Zuzany Lukáčovej strelou spoza šetnástky skórovala Laura Retkésová.  Rovnaká hráčka pálila o dve minúty nad a neujal sa ani pokus Morávkovej, ktorý s problémmi zneškodnila estónska brankárka.

V 23. min. potiahla rýchlu akciu opäť Morávková a kapitánka Pelikánová po identickej situácii ako v dueli s Fínskom zvýšila na 2:0. V 26. min. mohla pridať druhý gól, no jej strelu zblokovala obrana.  O minútu už bolo 3:0, keď dorazila loptu do siete Tamara Jedináková.  Po rohu v 32. minúte pridala štvrtý zásah z otočky Katarína Vredíková. Už o niekoľko sekúnd zvýšila na 5:0 Morávková po jej tradičnej strele z diaľky a sóre prvého dejstav uavrela svojím druhým zásahom v 44. min. Retkésová.

Cez prestávku tréner Jelšic prestriedal a šancu dostali aj dievčatá, ktoré hrali počas turnaja menej. Estónkam sa za pomoci našej obrany podarilo znížiť, keď si v 53. minúte nešťastne loptu kopla do vlastnej bránky Sára Kršiaková.

V 57. min. pohrozila striedajúca Škerdová, ale strelu z uhla si brankárka Estónska postrážila. O desať minút mohla opäť Škerdová zvýšiť, ale jej strela išla mimo bránky. V 69. minúte prišla tradičná akcia, keď Morávková našla v pokutovom území kapitánku Pelikánovú a tá pridala svoj piaty gól na kvalifikačnom turnaji.  V 79. minúte sa presadila opäť aj Morávková, ktorá po peknej individuálnej akcii prekonala estónsku brankárku.

V 81. minúte Estónky kozmeticky upravili výsledok, keď si Teernová obhodila vybiehajúcu brankárku Králikovú a znížila na 2:8. V 86. minúte uzavrela Morávková hetrik a už bolo 9:2.

SLOVENSKO WU17 – ESTÓNSKO WU17 9:2 (6:0)
Góly:
13. a  44. Retkésová, 23. a 69. Pelikánová, 27. Jedináková, 32. Vredíková, 33., 79. a 86. Morávková – 53. vl. Kršiaková, 81. Teernová.
ŽK: Lukáčová.
Rozhodovali: Rustová – Kumeová (obe Albánsko), Petrovová (Rusko)
SLOVENSKO WU17:  Králiková – Lukáčová (46. Vravková), Kršiaková, Mudráková (46. Pivarčiová), Mrocková (74. Halásová) – Pelikánová, Jedináková, Retkésová – Morávková, Vredíková (46. R. Kolárová), Bayerová (46. Škerdová). Tréner: Jozef Jelšic.
ESTÓNSKO WU17: Vihmanová – Pajumäeová, Joandiová, Tiivelová, Suitsová (80. Fjodorova)– Kasuková, Raidnová, Liigeová (46. Hellová), Smirnovová (46. Staalfeldtová), Hüdsiová 71. Polismäeová), Pärnová (60. Teernová). Trénerka: Kaidi Jekimová.

HLAS PO ZÁPASE

JOZEF JELŠIC (tréner SR WU17): „Zápas sa mi hodnotí pozitívne. Mali sme ho od prvej minúty vo svojich rukách. Škoda, že sme nestrelili viac gólov, škoda druhého polčasu, kde sme poľavili. Celkovo bol duel jednoznačne v našej réžii.“

Druhý zápas: Rakúsko - Fínsko 3:0