III. liga

III. liga VÝCHOD – Vo štvrtom kole sa roztrhlo vrece s gólmi. Lučenec v derby pretrhol smolu

26. aug 2024 o 12:23
Hráči MŠK Novohrad Lučenec po víťaznom zápase 2:0 proti MŠK Rimavská Sobota.
Hráči MŠK Novohrad Lučenec po víťaznom zápase 2:0 proti MŠK Rimavská Sobota. (Zdroj: Facebook, Autor: MŠK Novohrad Lučenec)

BRATISLAVA (SFZ) – Osem zápasov štvrtého kola tretej najvyššej futbalovej súťaže prinieslo celkovo 33 gólov. Stretnutie medzi Lokomotívou Košice a Vranovom nad Topľou pritom žiaden presný zásah neprinieslo. Efektívnu bilanciu vylepšili najmä konfrontácie pod Tatrami, na Spiši a v Kalinove, kde si víťazi schuti zastrieľali.

Lučenec a Rimavská Sobota boli poslednými dvoma mužstvami bez zisku bodu. Pred piatkovou predohrávkou však bolo jasné, že toto tvrdenie už dlho v platnosti neostane. Derby sa napokon podarilo ovládnuť domácemu tímu. Premiérové víťazstvo Novohradu zariadili v priebehu troch minút Michal Dedok Martin Tannhauser. Hostia mali po vylúčení Michala Kovaniča viac ako hodinu trvajúcu presilovú hru, ale recept na prekonanie Tomáša Jenča nenašli.

Po nečakanom triumfe na horúcej pôde v Stropkove privítal Dolný Kubín pred očami svojich fanúšikov Lipany. Oravčanom sa po prvýkrát v prebiehajúcom ročníku podarilo počas duelu skórovať viac ako raz. Trikrát rozvlnili sieť Odevy, ktorá obdobný počet gólov inkasovala aj uplynulý víkend pri remíze s Popradom. Odpovede Marcela Vysočana a rovnako Petra Vitoviča však tentokrát na vylepšenie tabuľkového postavenia nestačili.

S prvou prehrou v aktuálnej sezóne sa museli zmieriť futbalisti Fiľakova. Zápas pod Tatrami im vôbec nevyšiel podľa predstáv, keď už po polčase disponovali trojgólovým mankom. Po návrate z kabín sa im síce ešte podarilo vykresať iskierku nádeje, no Poprad ju v závere úspešnými pokusmi Marka Jínu Adriána Slávika zhasol. Do streleckých štatistík sa dvakrát zapísal Peter Juritka a osobnú bilanciu si vylepšil tiež Marián Ferenc

Jeden víkend si dal pauzu a opäť úradoval. Kolumbijský útočník Kevin Daniel Castrillón Gómez má na konte už sedem presných zásahov. Legionár v službách Stropkova sa dvakrát presadil na ihrisku Spišskej Novej Vsi, kde obhajcovia prvenstva zvíťazili po výsledku 1:3. Domácich poslal do vedenia zásluhou pokutového kopu Marek Janečka, ale ešte pred prestávkou vyrovnal spomínaný Juhoameričan. Druhé dejstvo už z hľadiska efektivity patrilo Tesle.

Na futbalové korenie v podobe gólov čakali márne priaznivci v metropole východu. Z merania síl medzi Lokomotívou Košice a Vranovom nad Topľou odchádzali brankári Martin Leško Tomáš Dráb s čistými kontami. Zverenci hlavného trénera Romana Lazúra si so súperom delili body už tretíkrát po sebe. Trpkosť prehry ale stále nepocítili.

So sklonenými hlavami nemuseli doposiaľ z trávnika odchádzať ani hráči Kalinova. Po dvoch úvodných remízach zdolali Rimavskú Sobotu a tentokrát sa im produktívne vrece roztrhlo proti Bardejovu. Bezmála hodina od výkopu im stačila na päť presných zásahov. Po dva si k menu pripísali Patrik Palko Michal Breznanik. Druhý menovaný skóroval v tomto ročníku už päťkrát, čo ho pasuje do roly jedného z najlepších strelcov súťaže.

Gólové hody mohli sledovať aj diváci v Spišskom Podhradí. Nanešťastie pre domácich fanúšikov, koncovka vychádzala podľa predstáv prioritne hosťom. Poriadne bláznivých bolo záverečných pätnásť minút, počas ktorých sa sieť trepotala štyrikrát, pričom v troch prípadoch na strane futbalistov Slávie TU Košice. Pozitívom pre hlavného trénera Mateja Timkoviča môže byť rozhodne fakt, že vo svojich radoch našiel päť rôznych úspešných zakončovateľov.

Snina sa späť na víťaznú vlnu vrátila vďaka vydarenej pasáži v prvom polčase. Efektívnu štrnásťminútovú líniu odštartoval Tomáš Kroka, ku ktorému sa neskôr pridal úspešnou exekúciou penalty kapitán Róbert Dický. Finálnu podobu skóre dal nigérijský legionár Sodiq Aremu. Námestovo, ktoré od štartu sezóny behá z dôvodu rekonštrukcie štadióna výhradne po trávnikoch konkurentov, na prvý triumf stále čaká.