DEMIŠPORT LIGA

DEMIŠPORT LIGA – Majsterky si prevezmú pohár a aj zlaté medaily

(Zdroj: Facebook Ladislav Görcs, Autor: Ladislav Görcs)
Branislav Sarňák|9. jún 2023 o 09:30

BRATISLAVA (SFZ) – Posledné riadky napíšu počas víkendu hráčky družstiev najvyššej súťaže žien – DEMIŠPORT LIGY. Stretnutia 10. kola nadstavby sú na programe počas piatka a soboty.

V úvodný hrací deň sa o 18.00 h môžu fanúšikovia tešiť na šláger skupiny o víťaza prvého Spartak Myjava s druhým ŠK Slovan Bratislava. Po záverečnom hvizde si domáce, ktoré sú už isté majsterky, preberú pohár pre a zlaté medaily, ktoré im odovzdajú vedúci oddelenia riadenia súťaží SFZ Miroslav Richtárik, koordinátorka ženského futbalu Lucia Haršanyová a zástupca spoločnosti Demišport Marek Beseda. Stretnutie naživo odvysiela Futbalnet.TV. V prvom z doterajších troch duelov zvíťazili belasé 3:1, v ďalších dvoch sa tešili Myjavčanky 5:0 a 6:2.

V sobotu o 11.00 h si zmerajú sily hráčky MFK Dukla Banská Bystrica, ktoré sú piate, s futbalistkami FC Spartak Trnava, ktorým patrí štvrtá priečka. Plný počet deväť bodov si pripísali po výsledkoch 3:1, 8:0 a 12:1 Trnavčanky.

MFK Ružomberok má voľno.

V skupine o umiestnenie privíta líder AS Trenčín tretí FC Petržalka. Dvakrát doposiaľ zvíťazili Trenčianky 2:0 a 5:0, naposledy vyhrali Petržalčanky 2:1.

Posledný FC Union Nové Zámky sa rozlúči s ročníkom a súťažou proti druhému GFC regionálna akadémia. GFC nedal ani raz šancu pomyslieť súperkám na body, keď ich zdolal 4:0, 7:1 a 1:0.