PRVÝM SEMIFINALISTOM OSTROVANY

(Autor: VZ)
Ján Miroľa|15. júl 2024 o 22:53

Štvrťfinále 31. ročníka 3b Letného pohára ObFZ Prešov je rozdelené do dvoch termínov. V nedeľu bolo na programe stretnutie v Dubovici, kde sa predstavili hráči vo farbách Inter Roma Ostrovany. Hostí, čoby nováčika najvyššej okresnej súťaže, zdobilo tiež víťazstvo v Zimnom pohári ObFZ Pršov 2024. Dobrú fazónu ukázali zverenci hrajúceho trénera Miroslava Kaleju aj tentoraz, domácim vystavili „stopku“ a už teraz sú v očakávaní, ktorého súpera im prisúdi semifinálový žreb. Hoci Interisti v prvom polčase ťahali za kratší koniec a po zhruba hodine hry prehrávali o dva góly, v 65. minúte sa nadýchli k skvelému obratu. Výsledok 3:5...

Poďme po poriadku. Do vedenia išli od 18. minúty Dubovičania, v 42. minúte svoj náskok zvýšili. Lenže nešlo o gól do šatne, naopak, ten strelili minútu pred prestávkou z pokutového kopu hostia. Z bieleho bodu kopali aj domáci a v 62. minúte viedli už 3:1. Lenže potom dali hráči Ostrovian za štyri minúty dva góly (3:3), presne o desať minút neskôr ďalší, vďaka čomu otočili na 3:4. Deväť minút pred koncom svoj úspech ešte zvýraznili – 3:5.

„Rozhodol veľmi krátky úsek, necelá päťminútovka v druhom polčase. Od tej chvíle boli hostia jasne lepší a zaslúžene postúpili. Budú veľmi nepríjemným súperom v lige. Gratulujem im k postupu,“ dal sa počuť hrajúci tréner Dubovice Tomáš Šimko.

FK Dubovice – Inter Roma Ostrovany 3:5 (2:1), góly: Dominik Hudák, Maroš Timko, Roland Krajňák (z penalty) – Miroslav Bendik 2, Miroslav Kaleja (z penalty), Nikolas Červeňák, Erik Bari.

Zostávajúce tri stretnutia: Kapušany – Chmeľov, Petrovany – Sedlice, Šarišské Michaľany – Jarovnice, sú na programe v nedeľu 21. júla so začiatkom od 17. h.