PŠC Pezinok víťazom pohára BFZ

Ján Farbula|6. jún 2024 o 17:55

Finále 31.ročníka pohára BFZ sa uskutočnilo v stredu 5.6.2024 na štadióne OFK Dunajská Lužná. Predstavili sa v ňom účastníci najvyššej regionálnej súťaže - FK Slovan Ivanka pri Dunaji a PŠC Pezinok. Papierovým favoritom podľa postavenia v tabuľke bola Ivanka, ale Pezinčania v posledných ligových stretnutiach ukázali svoje kvality a preto sa očakával zaujímavy zápas. Pred peknou diváckou kulisou 400 divákov sa začalo svižne s miernou prevahou Ivanky, čo v 19.minúte vyústilo do ich vedenia 1:0 po góle Sokola z pokutového kopu. Kto si myslel, že Ivanka vystuňuje tempo a pridá daľšie góly, bol na omyle. Boli to Pezinčania, ktorí nezložili zbrane a po góle ožili, vyrovnali hru a dostávali sa do šancí, ktoré však nepremenili. V 28.min. zahrával priamy kop z 22 metrov Holec a krásnou tvrdou strelou vyrovnal na 1:1. Polčas sa dohrával medzi šestnáskami s ojedinelými šancami na oboch stranách, ktoré zostali nevyužité. Aj druhý polčas bol svižný, a keďže ani jedno mužstvo svoje šance nevyužilo, o víťazovi museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich preukázali svoje umenie obaja brankári, ktorý zneškodlnili po 2 pokutové kopy a tak bol po 5 sérii stav 3:3. V šiatej sérii hráč Ivanky prestrelil bránu a keď Pezinčan Hrdlovič svoj pokus premenil, na štadióne vypukla obrovská radosť Pezinčanov, ktorých prišiel do Dunajskej Lužnej podporiť početný fanklub ich mládežníckych hráčov a fanúšikov. Víťazom tohtoročného pohára BFZ sa tak stali hráči PŠC Pezinok, ktorí okrem medailí a pohárov získali aj finančnú odmenu od BFZ a voucher na nákup dresov od partnera pohára - spoločnosti 11Teamsport. Ceny odovzdávali predseda ŠTK BFZ Dušan Štofík , predsedkyňa OK BFZ Žaneta Surmajová a predseda BFZ Juraj Jánošík. Putovný pohár, ktorý víťaz získava na 1 rok odovzdal spoločne s predsedom BFZ aj primátor mesta Pezinok Roman Mács, ktorý neskrýval veľkú radosť a oslavoval s hráčmi a fanúšikmi priamo na hracej ploche. PŠC Pezinok bude BFZ reprzentovať v jubilejnom 10.ročníka "Superpohára" víťazov pohárov BFZ a JmKFS, ktoré sa uskutoční 3.8.2024 o 17:30 hod. na ich štadióne a súperom im bude TJ Tatran Rousínov.

Fotogaléria z finále bude pridaná neskôr.