Nedeľa, 24. január, 2021Meniny má Timotej

Žreb AO: Cibulková proti Flipkensovej, Kližan si zahrá s Itom

Súperka Cibulkovej Kirsten Flipkens. (Autor: SITA/AP)
TASR|Publikované 16. jan 2015 o 06:16

Rybáriková sa stretne s Konjuhovou. Hantuchovú čaká Číňanka Saj Saj Čchang.

MELBOURNE. Slovenská tenistka Dominika Cibulková odštartuje cestu za obhajobou vlaňajšieho finále na grandslamovom turnaji Australian Open v Melbourne ako nasadená jedenástka duelom proti Belgičanke Kirsten Flipkensovej.

Jana Čepelová si na úvod zmeria sily s nasadenou dvadsaťosmičkou Ukrajinkou Elinou Svitolinovou. Rozhodol o tom piatkový žreb.

Magdaléna Rybáriková sa stretne s Chorvátkou Anou Konjuhovou. Danielu Hantuchovú, semifinalistku z roku 2008, čaká Číňanka Saj Saj Čchang. Anna Karolína Schmiedlová nastúpi proti Juhoafričanke Chanelle Scheepersovej.

Martin Kližan sa ako nasadená tridsaťdvojka stretne s Japoncom Tacumom Itom. Lukáša Lacka preverí Argentínčan Maximo Gonzalez.

Cibulková má zatiaľ s Flipkensovou priaznivú bilanciu 3:2, vlani ju zdolala v dvoch setoch na harde v Tokiu. Čepelová prehráva so Svitolinovou na zápasy 1:2. Schmiedlová podľahla Scheepersovej v roku 2013 na antuke v rakúskom Bad Gasteine.

Šancu postúpiť do hlavnej súťaže mala ešte Kristína Kočová, ale nevyužila ju.

Dvojhra žien - kvalifikácia - 2. kolo:

Marina Zanevská (Ukr.-2) - Kristína Kučová (SR) 2:6, 6:0, 6:4

Žreb favoritov

  • Najvyššie nasadeného hráča v pavúku mužskej dvojhry Srba Novaka Djokoviča, štvornásobného víťaza z Melbourne, otestuje kvalifikant.
  • Obhajca titulu Švajčiar Stan Wawrinka sa stretne s Turkom Marselom Ilhanom.
  • Jeho krajana grandslamového rekordéra Rogera Federera čaká Lu Yen-Hsun z Taiwanu.
  • Španiel Rafael Nadal nastúpi proti Rusovi Michailovi Južnému.
  • Obhajkyňa titulu v ženskej dvojhre Číňanka Na Li vlani v septembri ukončila kariéru.
  • Najvyššie nasadená svetová jednotka Američanka Serena Williamsová bude čeliť Belgičanke Alison Van Uytvanckovej.
  • K šlágrom bude patriť duel medzi dvojnásobnou šampiónkou Bieloruskou Victoriou Azarenkovou a Američankou Sloane Stephensovou.

Žreb Australian Open

Dvojhra žien - 1. kolo:

Serena Williamsová (USA-1) - Alison van Uytvancková (Belg.)

Vera Zvonarevová (Rus.) - kvalifikantka

Olivia Rogowská (Aus.) - Nicole Gibbsová (USA)

Jana Čepelová (SR) - Elina Svitolinová (Ukr.-26)

Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-24) - Marina Erakovicová (N. Zél.)

Daniela Hantuchová (SR) - Čeng Saj-saj (Čína)

Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) - kvalifikantka

Timea Bacsinszká (Švaj.) - Jelena Jankovičová (Srb.-15)

Dominika Cibulková (SR-11) - Kirsten Flipkensová (Belg.)

Cvetana Pironkovová (Bul.) - Heather Watsonová (V. Brit.)

Romina Oprandiová (Švaj.) - kvalifikantka

Šuaj Čang (Čína) - Alizé Cornetová (Fr.-19)

Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-25) - Tímea Babosová (Maď.)

Ťie Čeng (Čína) - Čchang Kchaj-čchen (Taiw.)

Sloane Stephensová (USA) - Viktoria Azarenková (Biel.)

Taylor Townsendová (USA) - Caroline Wozniacka (Dán.-8)

Petra Kvitová (ČR-4) - kvalifikantka

Donna Vekičová (Chor.) - Mona Barthelová (Nem.)

Lesia Curenková (Ukr.) - Madison Keysová (USA)

Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Casey Dellacquová (Aus.-29)

Samantha Stosurová (Aus.-20) - Monica Niculescová (Rum.)

Francesca Schiavoneová (Tal.) - CoCo Vandeweghová (USA)

Irina Falconiová (USA) - Kaia Kanepiová (Est.)

Madison Brenglová (USA) - Andrea Petkovicová (Nem.-13)

Flavia Pennettová (Tal.-12) - Camila Giorgiová (Tal.)

Tereza Smitková (ČR) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.)

Lauren Davisová (USA) - Aleksandra Kruničová (Srb.)

María-Teresa Torróová-Florová (Šp.) - Venus Williamsová (USA-18)

Varvara Lepčenková (USA-30) - Vitalia Diačenková (Rus.)

Shelby Rogersová (USA) - Ajla Tomljanovičová (Aus.)

Alla Kudriavcevová (Rus.) - Johanna Larssonová (Švéd.)

Kurumi Narová (Jap.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-6)

Ana Ivanovičová (Srb.-5) - kvalifikantka

Polona Hercogová (Slovin.) - Čchiang Wang (Čína)

Storm Sandersová (Aus.) - Klára Koukalová (ČR)

Julia Görgesová (Nem.) - Belinda Bencicová (Švaj.-32)

Karolína Plíšková (ČR-22) - kvalifikantka

Alison Riskeová (USA) - Océane Dodinová (Fr.)

Roberta Vinciová (Tal.) - Bojana Jovanovská (Srb.)

An-Sophie Mestachová (Belg.) - Jekaterina Makarovová (Rus.-10)

Sara Erraniová (Tal.-14) - Garce Minová (USA)

Silvia Solerová-Espinosová (Šp.) - Annika Becková (Nem.)

kvalifikantka - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.)

Yanina Wickmayerová (Belg.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-23)

Sabine Lisická (Nem.-28) - Kristina Mladenovicová (Fr.)

Tuan Jing-jing (Čína) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA)

Jarmila Gajdošová (Aus.) - Alexandra Dulgherová (Rum.)

Karin Knappová (Tal.) - Simona Halepová (Rum.-3)

Eugenie Bouchardová (Kan.-7) - Anna-Lena Friedsamová (Nem.)

Kiki Bertensová (Hol.) - Daria Gavrilovová (Aus.)

Stefanie Vögeleová (Švaj.) - Pauline Parmentierová (Fr.)

Caroline Garciová (Fr.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-27)

Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-17) - Carina Witthöftová (Nem.)

kvalifikantka - Christina McHalová (USA)

Jelena Vesninová (Rus.) - Kateřina Siniaková (ČR)

Irina-Camelia Begová (Rum.) - Angelique Kerberová (Nem.-9)

Lucie Šafářová (ČR-16) - Jaroslava Švedovová (Kaz.)

Mónica Puigová (Portor.) - Arina Rodionovová (Aus.)

Ana Konjuhová (Chor.) - Magdaléna Rybáriková (SR)

kvalifikantka - Šuaj Pcheng (Čína-21)

Zarina Dijasová (Kaz.-31) - kvalifikantka

Karolína Schmiedlová (SR) - Chanelle Scheepersová (JAR)

kvalifikantka - Sorana Cirsteová (Rum.)

kvalifikantka - Maria Šarapovová (Rus.-2)

Kto chýba?

Zoznam absentujúcich oprávnených tenistov v hlavnej súťaži dvojhry:

MUŽI:

Marin Čilič (Chor.), Jo-Wilfried Tsonga (Fr.), Janko Tipsarevič (Srb.), Jack Sock (USA), Radek Štěpánek (ČR), Tommy Haas (Nem.)

ŽENY:

Petra Cetkovská (ČR)

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Novak Djokovič (Srb.-1) - kvalifikant

Andrej Kuznecov (Rus.) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.)

Go Soeda (Jap.) - kvalifikant

James Ward (V. Brit.) - Fernando Verdasco (Šp.-11)

John Isner (USA-19) - kvalifikant

kvalifikant - Andreas Haider-Maurer (Rak.)

Pablo Carreno-Busta (Šp.) - Gilles Muller (Lux.)

Dominic Thiem (Rak.) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-13)

Feliciano López (Šp.-12) - Denis Kudla (USA)

Blaž Rola (Slovin.) - Adrian Mannarino (Fr.)

Juan Martín Del Potro (Arg.) - Jerzy Janowicz (Poľ.)

Lucas Pouille (Fr.) - Gael Monfils (Fr.-17)

Julien Benneteau (Fr.-25) - Benjamin Becker (Nem.)

Lleyton Hewitt (Aus.) - Ce Čang (Čína)

Donald Young (USA) - kvalifikant

kvalifikant - Milos Raonic (Kan.-8)

Stan Wawrinka (Švaj.-4) - Marsel Ilhan (Tur.)

kvalifikant - Pablo Andújar (Šp.)

Jarkko Nieminen (Fín.) - Andrej Golubev (Kaz.)

kvalifikant - Pablo Cuevas (Urug.-27)

Alexandr Dolgopolov (Ukr.-21) - Paolo Lorenzi (Tal.)

Sam Querrey (USA) - Vasek Pospisil (Kan.)

Guillermo García-López (Šp.) - Peter Gojowczyk (Nem.)

Alejandro González (Kol.) - Fabio Fognini (Tal.-16)

David Ferrer (Šp.-9) - Thomaz Bellucci (Braz.)

Sergij Stachovskij (Ukr.) - Dušan Lajovič (Srb.)

Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Stéphane Robert (Fr.)

Robin Haase (Hol.) - Gilles Simon (Fr.-18)

Santiago Giraldo (Kol.-30) - kvalifikant

kvalifikant - Steve Johnson (USA)

Ivan Dodig (Chor.) - Joao Souza (Braz.)

Nicolás Almagro (Šp.) - Kei Nišikori (Jap.-5)

Tomáš Berdych (ČR-7) - Alejandro Falla (Kol.)

kvalifikant - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.)

Jiří Veselý (ČR) - Viktor Troicki (Srb.)

John Millman (Aus.) - Leonardo Mayer (Arg.-26)

Philipp Kohlschreiber (Nem.-22) - Paul-Henri Mathieu (Fr.)

Tobias Kamke (Nem.) - Bernard Tomic (Aus.)

Sam Groth (Aus.) - Filip Krajinovič (Srb.)

Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Ernests Gulbis (Lot.-11)

Kevin Anderson (JAR-14) - Diego Schwartzman (Arg.)

Ričardas Berankis (Litva) - Igor Sijsling (Hol.)

Blaž Kavčič (Slovin.) - James Duckworth (Aus.)

Carlos Berlocq (Arg.) - Richard Gasquet (Fr.-24)

Lukáš Rosol (ČR-28) - Kenny De Schepper (Fr.)

Jan-Lennard Struff (Nem.) - Dudi Sela (Izr.)

Luke Saville (Aus.) - kvalifikant

Michail Južnyj (Rus.) - Rafael Nadal (Šp.-3)

Andy Murray (V. Brit.-6) - kvalifikant

kvalifikant - Marinko Matosevic (Aus.)

Jordan Thompson (Aus.) - Joao Sousa (Portug.)

Tacuma Ito (Jap.) - Martin Kližan (SR-32)

David Goffin (Belg.-20) - kvalifikant

Marcos Baghdatis (Cypr.) - Teimuraz Gabašvili (Rus.)

Máximo González (Arg.) - Lukáš Lacko (SR)

Dustin Brown (Nem.) - Grigor Dimitrov (Bul.-10)

Tommy Robredo (Šp.-15) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.)

Malek Jaziri (Tun.) - Michail Kukuškin (Kaz.)

Federico Delbonis (Arg.) - Nick Kyrgios (Aus.)

kvalifikant - Ivo Karlovič (Chor.-23)

Jérémy Chardy (Fr.-29) - Borna Čorič (Chor.)

Andreas Seppi (Tal.) - Denis Istomin (Uzb.)

Juan Monaco (Arg.) - Simone Bolelli (Tal.)

Lu Jen-chsun (Taiw.) - Roger Federer (Švaj.-2)

Možní súperi Slovákov v 2. kole:

Kližan - Jordan Thompson (Aus.) alebo Joao Sousa (Portug.)

Lacko - Dustin Brown (Nem.) alebo Grigor Dimitrov (Bul.-10)

Cibulková - Cvetana Pironkovová (Bul.) alebo Heather Watsonová (V. Brit.)

Rybáriková - kvalifikantka alebo Šuaj Pcheng (Čína-21)

Čepelová - Olivia Rogowská (Aus.) alebo Nicole Gibbsová (USA)

Hantuchová - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-24) alebo Marina Erakovicová (N. Zél.)

Kar. Schmiedlová - Zarina Dijasová (Kaz.-31) alebo kvalifikantka

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.