Pondelok, 1. marec, 2021Meniny má Albín

Zranení Halák a Meszároš začali s tréningom

(Autor: SITA/AP)
SITA|Publikované 8. feb 2013 o 11:30

Jaroslav Halák sa zotavuje zo zranenia slabín a Andrej Meszároš zas rehabilituje rameno.

ST. LOUIS. Jaroslav Halák už ľahko trénuje na ľade, aj keď zatiaľ nečelí žiadnym strelám. Odchovanec bratislavského Ružinova korčuľoval samostatne vo štvrtok pred rozcvičkou spoluhráčov zo St. Louis Blues. Podľa slov trénera Kena Hitchcocka by mal Halák absolvovať prvý tréning s mužstvom v priebehu najbližších pár dní.

Dvadsaťsedemročný gólman sa zranil pred týždňom v zápase na ľade Detroitu (2:5) a podľa prvých správ by mal svojmu tímu chýbať pre problémy so slabinami minimálne týždeň. Informáciu priniesol web StlToday.com.

Zo zranenia ramena sa zotavuje Andrej Meszároš z tímu Philadelphia Flyers, ktorý by mal absolvovať cez víkend prvý korčuliarsky tréning.

Dvadsaťsedemročný rodák z Považskej Bystrice si poranil svalstvo v ramene v zápase s New York Rangers 24. januára. Prvé prognózy hovorili o štvortýždňovej pauze. Podľa americkej agentúry AP síce Meszároš už začne korčuľovať, ale do zápasu sa môže vrátiť najskôr o dva týždne.

Slovenský obranca mal zdravotné problémy už pred začiatkom sezóny, vlani v auguste mu museli operovať achilovku. Liečba sa natiahla prakticky až do začiatku januára, slovenský zadák však stihol začiatok skrátenej sezóny a nastúpil v prvých štyroch súbojoch Flyers. V minulej sezóne mal problémy s chrbtom, rameno mu zasa operovali v marci 2009 a následne pauzoval šesť mesiacov.

Súvisiace články