Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

ZOH v Soči: Pozrite si, kto vo štvrtok získal zlaté medaily

SITA|Publikované 13. feb 2014 o 20:51

V Soči bolo vo štvrtok na programe šesť finálových disciplín, tu sú ich víťazi.

AKROBATICKÉ LYŽOVANIE

Muži - slopestyle: 1. Joss Christensen 95,80 bodu, 2. Gus Kenworthy 93,60, 3. Nicholas Goepper (všetci USA) 92,40, 4. Andreas Haatveit (Nór.) 91,80, 5. James Woods (V. Brit.) 86,60, 6. Henrik Harlaut (Švéd.) 84,40, 7. Aleksander Aurdal (Nór.) 81,80, 8. Russell Henshaw (Aus.) 80,40

Joss Christensen má zlato (FOTO - SITA/AP)

BEH NA LYŽIACH

Ženy - 10 km klasicky: 1. Justyna Kowalczyková (Poľ.) 28:17,8 min, 2. Charlotte Kallová (Švéd.) +18,4 s, 3. Therese Johaugová (Nór.) +28,3, 4. Aino-Kaisa Saarinenová (Fín.) +30,3, 5. Marit Björgenová (Nór.) +33,4, 6. Stefanie Böhlerová (Nem.) +46,5, 7. Natalia Žukovová (Rus.) +57,7, 8. Kerttu Niskanenová (Fín.) +58,9, ... 50. Alena Procházková (SR) +3:50,6

Justyna Kowalczyková a jej slzy šťastia (FOTO - TASR/AP)

BIATLON

Vytrvalostné preteky mužov na 20 km: 1. Martin Fourcade (Fr.) 49:31,7 min (1 trestná minúta), 2. Erik Lesser (Nem.) +12,2 (0), 3. Jevgenij Garaničev (Rus.) +34,5 (1), 4. Simon Eder +37,8 (1), 5. Dominik Landertinger (obaja Rak.) +42,5 (0), 6. Jean Guillaume Beatrix (Fr.) +43,8 (1), 7. Emil Hegle Svendsen (Nór.) +58,6 (1), 8. Lowell Bailey (USA) +1:25,7 min (1), ... 19. Matej Kazár +2:25,2 (2), 28. Pavol Hurajt +3:21,6 (1), 43. Tomáš Hasilla +4:45,2 (2), 58. Miroslav Matiaško (všetci SR) +6:27,0 (4)

Martin Fourcade má druhé zlato (FOTO - SITA/AP)

RÝCHLOKORČUĽOVANIE

Ženy - 1000 m: 1. Chung Čang (Čína) 1:14,02 min, 2. Ireen Wüstová (Hol.) 1:14,69, 3. Margot Boerová (Hol.) 1:14,90, 4. Oľga Fatkulinová (Rus.) 1:15,08, 5. Lotte van Beeková (Hol.) 1:15,10, 6. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:15,15, 7. Heather Richardsonová (USA) 1:15,23, 8. Brittany Boweová (USA) 1:15,47

Zlatá Číňanka (FOTO-SITA/AP)

RÝCHLOKORČUĽOVANIE NA KRÁTKEJ DRÁHE

Ženy - 500 m:

A-finále: 1. Li Ťien-žou (Čína) 45,263 s, 2. Arianna Fontanová (Tal.) 51,250, 3. Park Sung-hi (Kór. rep.) 54,207, 4. Elise Christieová (V. Brit.) - diskvalifikovaná

B-finále: 1. Liou Čchiou-chung (Čína) 44,188, 2. Fan Kche-sin (Čína) 44,297, 3. Jorien ten Morsová (Hol.) 44,311, 4. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 44,359

Čína získala vo štvrtok na ľade aj druhé zlato (FOTO - TASR/AP)

SANE

Súťaž tímových štafiet: 1. Nemecko (Natalie Geisenbergerová, Felix Loch, Tobias Wendl/Tobias Arlt) 2:45,649 min, 2. Rusko (Tatiana Ivanovová, Albert Demčenko, Alexander Denisiev/Vladislav Antonov (Rus.) 2:46,679, 3. Lotyšsko (Eliza Tirumová, Martinš Rubenis, Andris Šics/Juris Šics) 2:47,295, 4. Kanada (Alex Goughová, Samuel Edney, Tristan Walker/Justin Snith) 2:47,395, 5. Taliansko (Sandra Gaspariniová, Armin Zöggeler, Christian Oberstolz/Patrick Gruber) 2:47,420, 6. USA (Erin Hamlinová, Chris Mazdzer, Christian Niccum/Jayson Terdiman) 2:47,555, 7. Rakúsko (Miriam Kastlungerová, Wolfgang Kindl, Andreas Linger/Wolfgang Linger) 2:48,477, 8. Poľsko (Natalia Wojtušciszynová, Maciej Kurowski, Patryk Poreba/Karol Mikrut) 2:49,753, ... 10. Slovensko (Viera Gbúrová, Jozef Ninis, Marián Zemaník/Jozef Petrulák) 2:50,165

Zlatí Nemci (FOTO - SITA/AP)

Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.