Zo šiestich Slovákov bodoval jeden, Budaj a Halák nechytali

Hráči Colorada uspeli v Chicagu. V drese domácich Richard Pánik nebodoval, Marián Hossa pre zranenie nehral. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. dec 2016 o 05:50

Asistenciu si pripísal obranca Andrej Sekera.

NEW YORK. Predvianočné kolo NHL prinieslo jediný zápis slovenského hokejistu do kanadského bodovania. Obranca Andrej Sekera jednou asistenciou pomohol k zisku bodu Edmontonu na ľade San Jose.

Domáci zvíťazili 3:2 po predĺžení. Sekera má na konte sedemnásť bodov za štyri góly a trinásť asistencií a je druhým najproduktívnejším Slovák v NHL.

Hossa pre zranenie nehral

Z víťazstva sa tešil iba Tomáš Tatar s Detroitom, ktorý zdolal Floridu 4:3 po nájazdoch. Tatar ukončil súboj s dvomi strelami a jedným plusovým bodom.

Jeho krajan Tomáš Jurčo zostal medzi náhradníkmi.

Okrem Sekeru aj ďalší traja slovenskí hokejisti so svojimi tímami neuspeli v zápasoch, v ktorých sa predlžovalo. Boston prehral s Carolinou 2:3 po predĺžení, Zdeno Chára odohral viac než 23 minút a zblokoval päť striel súperových hráčov.

Chicago doma nestačilo na Colorado 1:2 po predĺžení. Marián Hossa pre zranenie v hornej časti tela nehral a Richard Pánik mal dve strely a jednu mínusku.

Hráči Colorada ukončili päťzápasovú sériu prehier vďaka zásahu Nathana MacKinnona v 25. sekunde predĺženia.

Nový klubový rekord Minnesoty

Peter Budaj chýbal v bránke Los Angeles v zápase, ktorý jeho tím prehral na ľade Dallasu 2:3 po predĺžení.

Marián Gáborík v drese Kings odohral viac než pätnásť minút, ale bez strely na bránku. O víťazstve Dallasu rozhodol fínsky nováčik Esa Lindell.

NHL: Najkrajšie fotografie dnešnej noci: fotogaléria

24.12.2016

Hráči New York Rangers dostali doma sedmičku od Minnesoty (4:7) a útočník Rangers Marek Hrivík sa dostal k jednej strele na bránku.

Hostia potiahli sériu víťazstiev na desať, čo je nový klubový rekord. O sedem gólov Wild sa postaralo sedem hráčov.

"Oveľa dôležitejší, ako naťahovanie série je spôsob, akým teraz hráme. Sme schopní konkurovať aj tímom zo samého vrchu tabuľky na ich ľade a to je veľmi dobrý pocit," skonštatoval fínsky kapitán Minnesoty Miko Koivu.

NHL - výsledky:

Columbus Blue Jackets – Montreal Canadiens 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly:
18. Gagner (N. Foligno, Atkinson), 22. Saad (N. Foligno, Wennberg) - 30. Petry (Terry, Barberio)

New York Islanders – Buffalo Sabres 5:1 (1:0, 2:0, 2:1)
Góly:
13. Beauvillier (Hamonic, Prince), 35. Strome (Clutterbuck, Seidenberg), 20. Tavares (Strome, Bailey), 46. Ladd (Chimera, Hamonic), 53. De Haan (Quine, Seidenberg) - 59. Girgensons (Bogosian, Reinhart)

/brankár Jaroslav Halák (NY Islanders) sledoval duel iba zo striedačky, v bráne bol Thomas Greiss, ktorý chytil 28 striel/

New York Rangers – Minnesota Wild 4:7 (1:1, 2:5, 1:1)
Góly:
4. Kreider (Zuccarello, Stepan), 23. McDonagh (Stepan, Kreider), 39. Stepan (Zuccarello, Klein), 57. Kreider (Zuccarello, McDonagh) - 10. Mikael Granlund (Zucker, M. Koivu), 21. M. Koivu (Zucker), 21. Niederreiter (Coyle, E. Staal), 25. Scandella (Coyle, Koivu), 33. Zucker (Mikael Granlund), 38. Dumba (Coyle, E. Staal), 59. Coyle (Niederreiter)

/útočník Marek Hrivík (NY Rangers) odohral 12 minút a 13 sekúnd, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, jednu strelu na bránu a jeho úspešnosť na vhadzovaní bola 43 percent/

Pittsburgh Penguins – New Jersey Devils 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Góly:
11. Crosby (Schultz, Kessel), 25. Fehr, 39. Ruhwedel (Kunitz, Malkin), 53. Hörnqvist (Malkin) - 34. Palmieri (J. Moore, Hall)

Washington Capitals – Tampa Bay Lightning 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Góly:
1. Carlson (Alzner, T. Wilson), 16. Carlson (M. Johansson, Nicklas Bäckström), 31. Ovečkin (Orlov), 49. M. Johansson (Nicklas Bäckström)

Carolina Hurricanes – Boston Bruins 3:2 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Góly:
31. J. Staal, 47. Faulk (E. Lindholm, J. Staal), 64. Teräväinen (E. Lindholm, Faulk) - 10. Spooner (Krug, Krejči), 24. Marrchand (Spooner, Krug)

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 23 minút a 44 sekúnd, do štatistík si pripísal jednu strelu na bránu, jeden hit a zblokoval päť striel súpera/

Florida Panthers – Detroit Red Wings 3:4 sn (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0, 1:2)
Góly:
18. R. Smith (Demers, Jokinen), 22. Demers (Barkov, Jágr), 31. Mackenzie (Matheson, Thompson) - 21. Mantha (Zetterberg), 42. D. Miller (Athanasiou, Larkin), 54. Nielsen (Nyquist, Vanek), rozhodujúci gól Nielsen

/útočník Tomáš Tatar odohral 17 minút a 6 sekúnd, do štatistík si pripísal jeden plusový bod, dve strely na bránu a jeden hit, útočník Tomáš Jurčo (obaja Detroit) nehral/

Dallas Stars – Los Angeles Kings 3:2 pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Góly:
21. Seguin (Spezza, Klingberg), 44. Faksa (Ritchie, McKenzie), 62. Lindell (Jamie Benn, Korpkikoski) - 4. J. Carter (Pearson), 51. J. Carter (Setoguchi, Forbort)

/útočník Marián Gáborík odohral 15 minút a 7 sekúnd, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, tri hity a bránu súpera ani raz neohrozil, brankár Peter Budaj (obaja LA Kings) sledoval duel iba zo striedačky, v bráne bol Jeff Zatkoff, ktorý chytil 29 striel/

Chicago Blackhawks – Colorado Avalanche 1:2 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)
Góly:
32. Toews (Panarin, Keith) - 46. Rantanen (Barrie, MacKinnon), 41. MacKinnon (Barrie)

/útočník Marián Hossa pre zranenie nehral, útočník Richard Pánik (obaja Chicago) odohral 15 minút a 51 sekúnd, do štatistík si pripísal jeden mínusový bod, tri hity a dva razy ohrozil bránu súpera/

Arizona Coyotes – Toronto Maple Leafs 1:4 (0:1, 1:1, 0:2)