Momentka zo zápasu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Ružomberok.
Momentka zo zápasu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble - MFK Ružomberok. (Autor: TASR)

Fortuna liga - 6. kolo, skupina o udržanie sa

Góly: 52. Horák - 10. Kanu

ČK: 67. Vaško (Michalovce) po druhej ŽK

Diváci: 568

Podrobné štatistiky nájdete na tomto odkaze >>>

ZLATÉ MORAVCE. Futbalisti FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble remizovali v pondelkovej dohrávke 6. kola nadstavbovej časti Fortuna ligy v skupine o udržanie sa s MFK Zemplín Michalovce 1:1.

ViOn figuruje na predposlednom mieste tabuľky s mankom sedem bodov na Michalovce a Senicu, no má zápas k dobru.

Priebeh zápasu: Zlaté Moravce - Michalovce

I. polčas:

Od úvodných minút bola aktivita na hosťujúcich kopačkách. Do vedenia išli už v 10. minúte, Žofčák poslal prízemný center na hranicu malého vápna, kde si zabehol Kanu a strelou zblízka prekonal Lukáča.

Po dlhých minútach odpovedali domáci v 34. minúte, keď Ďubekova strela len tesne minula ľavý horný roh Kožucharovej brány.

II. polčas:

Do druhého dejstva vstúpili aktívnejšie domáci, v 49. minúte Horákovu prudkú strelu vyrazil Kožuchar, aby následná dorážka Kyziridisa minula cieľ.

Vyrovnanie priniesla 52. minúta, Ďubek rozohral štandardnú situáciu, na jeho center si vyskočil Horák a premiérovým gólom prekonal Kožuchara. V 64. minúte peknú kombináciu Jibril -Horák nezakončil úspešne Mondek.

Od 67. minúty hrali domáci presilovku, keď sa po druhej žltej karte porúčal z ihriska Vaško. V 72. minúte sa ocitol v sľubnej šanci Mondek, z ôsmich metrov vypálil nad. V 83. minúte sa rútil Kotula sám na Lukáča, no ten skvelým zákrokom udržal domácich v hre.

V 85. minúte mohol rozhodnúť Kyziridis, z piatich metrov však trafil na bránkovej čiare Magdu. V nadstavenom čase neplatil Jibrilov gól pre ofsajd a tak sa body delili.

Hlasy po zápase

Ľuboš Benkovský, tréner Zlatých Moraviec: "Prvý polčas bol vyrovnaný, po zmene strán to bolo o tom, či dáme jeden gól, tento zápas bol o nás. Do druhého polčasu sme zmenili rozostavenie, čo bola dobrá reakcia na hru súpera. Šance prišli, škoda, že sme ich nevyužili."

Norbert Hrnčár, tréner Michaloviec: "To, čo sme si povedali pred zápasom, sme splnili. Mrzí ma prvý polčas, keď sme mohli rozhodnúť. V druhom polčase bolo jasné, že domáci pôjdu do rizika, nakoniec s bodom sme spokojní. Z môjho pohľadu považujem remízu za spravodlivú."