Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Odchod sa odkladá. Ibrahimovič zostane v AC Miláno

Zlatan Ibrahimovič v drese AC Miláno. (Autor: TASR/AP)
SITA|26. aug 2020 o 15:17

Údajne odmietol zmluvu s bonusmi za strelené góly.

BRATISLAVA. Budúcnosť švédskeho futbalistu Zlatana Ibrahimoviča by sa mala naďalej spájať s talianskym klubom AC Miláno.

Technický riaditeľ Paolo Maldini tvrdí, že nový kontrakt s 38-ročným útočníkom je na spadnutie a Gazzetta dello Sport dokonca píše o hotovej veci.

Na svete už údajne je dohoda o siedmich miliónoch eur na sezónu 2020/2021.

Maldini: Ibrahimovič je naša priorita

"Ibrahimovič je naša priorita a tvrdo sme pracovali na tom, aby sme ho udržali v našom klube. Do začiatku sezóny už nezostáva veľa času, preto to chceme čo najskôr uzavrieť," povedal Paolo Maldini, jedna z klubových ikon tímu zo San Sira.

Gólonosný, ale aj kontroverzný útočník, ktorý si už dres AC Miláno obliekal v rokoch 2010 - 2012, údajne odmietol zmluvu s bonusmi za strelené góly.

Informuje o tom aj portál goal.com.

AC Miláno si zahrá Európsku ligu

Ibrahimovič sa ocitol po ôsmich rokoch v Miláne v januári po prestupe z tímu zámorskej MLS Los Angeles Galaxy. Podpísal tam polročný kontrakt na 3,5 milióna eur s opciou na ďalšiu sezónu.

A hoci sa najmä počas koronavírusovej prestávky viackrát skloňovalo jeho meno v súvislosti s odchodom z Talianska, nakoniec tam zrejme zostane ešte jednu sezónu.

V 18 zápasoch Serie A strelil 10 gólov a pomohol Milánčanom k celkovému šiestemu miestu v tabuľke, hoci pred pandémiou ochorenia COVID-19 im patrila až jedenásta priečka.

Klub AC Miláno bolo po reštarte sezóny v lete najúspešnejším tímom Serie A a napokon si aj vďaka švédskemu dlháňovi vybojoval účasť v Európskej lige.

Súvisiace články