Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)
TASR|17. mar 2021 o 19:30

Švéd sa medzičasom vrátil do reprezentácie.

MILÁNO. Švédsky futbalista Zlatan Ibrahimovič z AC Miláno stihne odvetu osemfinále Európskej ligy.

Taliansky tím vo štvrtok privíta jeho bývalý klub Manchester United po remíze 1:1 v úvodnom stretnutí v Anglicku.

Tridsaťdeväťročný útočník vynechal predchádzajúce štyri zápasy pre zranenie stehna. Nepredstavil sa preto na Old Trafford, ktorý bol jeho domovským štadiónom v rokoch 2016 až 2018.

Bez zraneného Ibrahimoviča milánsky tím zvíťazil iba raz, v lige proti Verone. Okrem toho v Serie A remizoval doma s Udinese a na vlastnom štadióne prehral s Neapolom.

Milánsky tréner Stefano Pioli ale v stredu potvrdil, že na odvetu bude fit. "Uvidíme, akú zostavu vyberiem. Jeho návrat je pre nás dôležitý, ešte však nezvládne plných 90 minút," povedal Pioli pre agentúru AP.

Zlatan v tejto sezóne nútene pauzoval už štvrtýkrát - raz ho z hry vyradil koronavírus a trikrát vrátane ostatnej prestávky problémy s ľavou nohou.

V štrnástich tohtosezónnych ligových dueloch strelil 14 gólov.

Ibrahimovič sa v utorok dostal do nominácie švédskej reprezentácie na marcový asociačný termín, najcennejší dres si oblečie po piatich rokoch.

Domov»Futbal»Európska liga»Ibrahimovič sa vracia na scénu, stihne šláger proti bývalému klubu