Utorok, 28. septembra, 2021Meniny má Václav

Situáciu budú vyšetrovať. Ibrahimovič zbytočne porušil zdravotné nariadenia

Zlatan Ibahimovič. (Autor: Antonio Calanni TASR/AP)
SITA|15. jún 2020 o 15:47

Švéd vzbudil pozornosť.

BRATISLAVA. Zlatan Ibrahimovič dokáže spôsobiť rozruch aj vtedy, keď práve nehrá futbal.

Po nedeľňajšom triumfe Hammarby nad Östersundom (2:0) v úvodnom kole nového ročníka švédskej najvyššej súťaže sa 38-ročný útočník AC Miláno objavil v šatni domáceho tímu, aby hráčom zagratuloval k zisku prvých bodov v sezóne.

Ibrahimovič je jedným zo spolumajiteľov štokholmského klubu Hammarby IF.

Ani to ho však neoprávňovalo k tomu, aby sa šiel pozrieť do šatne. Tam majú podľa zdravotníckeho manuálu, ktorý si schválili švédski futbalisti v boji s koronavírusom, povolený vstup iba hráči a ich tréner.

"Budeme musieť vyšetriť, čo sa vlastne stalo," uviedol šéf združenia švédskych futbalových klubov Mats Enquist podľa rakúskeho webu orf.at.

Ibrahimovič je jedným z akcionárov Hammarby IF a čoraz častejšie sa hovorí, že by kariéru mohol ukončiť práve v tomto klube. Momentálne je hráčom AC Miláno, ale talianske médiá tvrdia, že po tejto sezóne na San Sire skončí.

Podľa Gazzetty dello Sport má o neho záujem aj ďalší klub talianskej Serie A Bologna, ale ako pravdepodobnejšia sa javí možnosť návratu Ibrahimoviča do Švédska.

Za milánsky klub odohral zatiaľ osem duelov a strelil v nich tri góly. Predtým pôsobil v zámorskej MLS v tíme Los Angeles Galaxy.

Počas pauzy spôsobenej pandémiou ochorenia COVID-19 trávil čas v Štokholme a trénoval s Hammarby IF.

Súvisiace články