10.

Romane Miradoliová

Francúzsko

+ 1,26 s

LAKE LOUISE. Talianska lyžiarka Sofia Goggiová vyhrala sobotný zjazd Svetového pohára žien v Lake Louise.

Na druhou mieste skončila za ňou nečakane Rakúšanka Nina Ortliebová, ktorá zaostala o 0,34 sekundy. Na štarte bola s číslom 26. Pódium doplnila tretia Corinne Suterová so stratou 0,37 s.

Ortliebová už v piatok však ukázala dobrú formu, keď obsadila 6. miesto a darilo sa jej aj v tréningoch. Jej pódium však je miernym prekvapením, keďže bola dlho mimo súťaženia. V januári 2021 sa totiž zranila a v Lake Louise absolvovala v piatok prvé preteky vo Svetovom pohári po skoro dvoch rokoch.

Goggiová si vylepšila počet triumfov v SP na 19, zo zjazdu ich má 14. Ortliebová si pripísala tretie pódium v kariére a druhé v zjazde. Olympijská šampiónka v zjazde z Pekingu Suterová sa medzi najlepšiu trojicu prepracovala po 21. krát. V piatok sa v Lake Louise tiež dostala na pódium, keď bola druhá za Goggiovou.

"Vedela som, že to dnes budú dramatické preteky, pretože sa išlo na kratšej trati. Niektorým súperkám to mohlo vyhovovať, nemohla som im toľko ujsť.

Dnes som však predviedla ešte o niečo lepší výkon ako včera. Stále však cítim, že tam sú isté rezervy," povedala v cieli Goggiová pre FIS.

Obhajkyňa celkového prvenstva Američanka Mikaela Shiffrinová sa v Kanade nepredstavila. Naďalej však drží prvú priečku poradia SP, Goggiová sa triumfom posunula na 4. miesto. Na štarte nebola ani víťazka veľkého glóbusu z roku 2021 Slovenka Petra Vlhová.