+0,89 s

35.

Rebeka Jančová

+3,87 s

ST. ANTON. Talianska lyžiarka Federica Brignoneová zvíťazila v sobotnom super-G Svetového pohára v St. Antone.

V tejto disciplíne dosiahla prvé víťazstvo v prebiehajúcej sezóne a celkovo siedme v kariére.

Slovenka Rebeka Jančová obsadila nebodované 35. miesto so stratou 3,87 sekundy na víťazku.

V rakúskom stredisku bol pôvodne na programe zjazd, organizátori však pre nepriaznivé podmienky neboli schopní pripraviť trať pre povinný tréning.

Na druhom mieste skončila napriek chybe v prvej polovici trate Švajčiarka Joana Hählenová so stratou 0,54 sekundy a dosiahla tak najlepší výsledok v tejto sezóne.

Zároveň vyrovnala svoje kariérne maximum z vlaňajšieho zjazdu v Courchevel/Meribel. Pódium doplnila jej krajanka Lara Gutová-Behramiová s mankom 66 stotín.

Brignoneová vyrazila na trať ako šiesta v poradí a v cieli bola o viac ako sekundu rýchlejšia než vtedajšia líderka Marta Bassinová z Talianska.

Pomerne veľa času stratila v náročnom druhom sektore, no záverečný mala najlepší spomedzi všetkých pretekárok a stačilo jej to na 21. triumf v SP v kariére.

Ohroziť ju mohla ďalšia Talianka Sofia Goggiová, ktorá bola na prvých dvoch medzičasoch v zelených číslach, no doplatila na riskantnú jazdu a po páde preteky nedokončila.

Na štart sa chystala s číslom 52 aj slovenská lyžiarka Rebeka Jančová. Petra Vlhová nemala v pláne účasť v rýchlostných disciplínach v St. Antone, kde je v nedeľu na programe ďalší super-G.

Jančová absolvovala v sobotu debut v pretekoch Svetového pohára, najviac času stratila v úvode trate.

Postupne sa zlepšovala, najlepšie jej vyšla záverečná časť. Petra Vlhová nemala v pláne účasť v rýchlostných disciplínach v St. Antone, kde je v nedeľu na programe ďalší super-G.