5.

Marc Rochat

Švajčiarsko

+0,44 s

ADELBODEN. Rakúsky lyžiar Manuel Feller triumfoval v nedeľnom slalome Svetového pohára v Adelbodene.

Vo švajčiarskom stredisku bol po 1. kole až piaty, ale vydarenou druhou jazdou sa vyšvihol na najvyšší stupienok.

O dve stotiny predstihol Nóra Atleho Lieho McGratha, tretí skončil nečakane ďalší Rakúšan Dominik Raschner, ktorý štartoval s číslom 35.

Feller slávil štvrté víťazstvo v kariére a posunul sa na čelo priebežného poradia disciplíny.

O 65 bodov predstihol krajana Marca Schwarza, pre ktorého sa už sezóna skončila po operácii kolena.

Na čele celkovej klasifikácie zostal Švajčiar Marco Odermatt, víťaz sobotného obrovského slalomu v nedeľu neštartoval.

McGrath obhájil v Adelbodene druhé miesto z vlaňajška. Raschner sa postavil na pódium vo SP iba druhýkrát v kariére a prvýkrát v slalome, v novembri 2021 skončil druhý v paralelných pretekoch v Lech/Zürs. Slovensko v súťaži nemalo zastúpenie.