Žampa postúpil do druhého kola, po prvom je na čele Meillard

Loic Meillard počas nočného slalomu v Schladming 2023.
Loic Meillard počas nočného slalomu v Schladming 2023. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. jan 2023 o 18:30

Druhé kolo obrovského slalomu je na programe o 20.45 h.

SCHLADMING. Švajčiarsky lyžiar Loic Meillard sa usadil na čele po 1. kole stredajšieho nočného obrovského slalomu Svetového pohára.

V rakúskom Schladmingu viedol s náskokom 64 stotín sekundy pred krajanom Ginom Caviezelom, priebežne tretí bol Nór Henrik Kristoffersen (+1,06). Slovák Adam Žampa postúpil do 2. kola, keď zašiel 22. čas, za lídrom zaostal o 2,94 s.

Stredajší obrák bol náhradou za zrušené preteky v nemeckom Garmisch-Partenkirchene. Štart musel oželieť líder celkového poradia SP i priebežnej klasifikácie disciplíny Marco Odermatt, Švajčiar si ešte nestihol doliečiť zranenie kolena z Kitzbühelu.

V cieľovom priestore sledoval parádny výkon krajana Meillarda, ktorému sa vydarilo prvé kolo pod umelým osvetlením. Od úvodu našiel skvelý rytmus, ideálne časoval oblúky a vyvaroval sa chýb.

Konkurenti jeho tempu nestačili, domáci Manuel Feller strácal zo štvrtej pozície 1,52 sekundy, piaty Slovinec Žan Kranjec až 1,65 s.

Adam Žampa so štartovým číslom 40 sa snažil byť aktívny, bol dynamický v oblúkoch, do spodnej časti nabral potrebnú rýchlosť a udržal si ju až do cieľa, hoci aj za cenu toho, že zatáčal až pod bránami.

Práve záverečný sektor mu vyšiel najlepšie, dosiahol v ňom štrnásty čas. Druhé kolo bolo na programe o 20.45 h.