5.

Mikaela Shiffrinová

USA

+ 0,75 s

SÖLDEN. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila v 1. kole obrovského slalomu v rakúskom Söldene na treťom mieste. Jej čas bol 1:09:40 min.

Najlepšiu východiskovú pozíciu si vybojovala Talianka Federica Brignoneová, ktorá zašla čas 1:08:77 min. Vlhová na ňu stratila až 63 stotín.

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: TASR)

Vlhová sa postavila na štart ako piata a od úvodu držala správnu líniu. Na prvom medzičase mala totožný čas so Švédkou Sarou Hectorovou.

Najlepšie jej vyšla strmina, v ktorej uplatnila svoju agresivitu a vytvorila si náskok troch desatín. Dvadsaťosemročnej Slovenke sa však nepodarilo udržať tempo na rovine, čo môže byť spôsobené kondíciou po chorobe.

V ľadovcovej ouvertúre sa v 1. kole najlepšie darilo Brignoneovej.

Talianka zvládla technické pasáže v stredovej strmine takmer bez chýb a pred druhou Hectorovou mala polsekundový náskok.

Američanka Mikaela Shiffrinová nepotvrdila pozíciu najväčšej favoritky prvého kola a v tom druhom bude útočiť z 5. miesta. Jej manko je 0,75 sekundy.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová začala prvé kolo výborne, zdolala v ňom aj Shiffrinovú