8.

Mikaela Shiffrinová

USA

+ 1,48 s

COURCHEVEL/MÉRIBEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová dnes obsadila v sobotnom finálovom slalome Svetového pohára tretie miesto.

Vo francúzskom dejisku Courchevel/Meribel zaostala za víťaznou Slovinkou Andrejou Slokarovou o 81 stotín sekundy.

Na druhej priečke skončila Nemka Lena Dürrová s odstupom 0,48 s.

Vlhová si v slalome už s predstihom zabezpečila malý glóbus.

Vo finále Svetového pohára zaujala juniorská majsterka sveta, iba 18-ročná Zrinka Ljutičová z Chorvátska, ktorá skončila na 5. mieste (+ 1,22 s).

Ideálne nešla už istá držiteľka veľkého glóbusu Mikaela Shiffrinová z USA, ktorá obsadila až 8. priečku.

Dvadsaťšesťročná Vlhová si pripísala 56. pódiové umiestnenie v pretekoch prestížneho seriálu.

Vo veľkom predstihu mala vo vrecku prvenstvo v hodnotení disciplíny, keď zvíťazila v piatich slalomoch tejto sezóny Svetového pohára a dvakrát bola druhá za Američankou Mikaelou Shiffrinovou.

Na pódiu nestála jedine v predchádzajúcej súťaži vo švédskom Are, kde už ako úradujúca olympijská víťazka obsadila pred týždňom štvrté miesto. Poradie v slalome ovládla o 269 bodov pred Shiffrinovou.

"Pred touto sezónou som mala dva ciele, získať olympijský titul a malý glóbus. Netajila som sa tým a uplietla som si na seba bič. Bola to tvrdá práca a som veľmi rada, že sa mi to podarilo," povedala slovenská reprezentantka vo vysielaní Eurosportu.

Vlhová získala už druhý malý glóbus za slalom, podarilo sa jej ho vjazdiť aj v sezóne 2019/2020.

V nedeľu bude v hre aj o glóbus za obrovský slalom, jej šanca je však len matematická, keďže nutné je jej víťazstvo a výrazné zaváhanie Švédky Sary Hectorovej, Francúzky Tessy Worleyovej aj Američanka Mikaely Shiffrinovej.

Slokarová vo veku 24 rokov slávila druhé víťazstvo na podujatiach Svetového pohára, premiérové v slalome. Na začiatku zimy v novembri vyhrala paralelku v rakúskom stredisku Lech/Zürs.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová sa vo finálovom slalome dostala na pódium, zaujala juniorská šampiónka