6.

Martina Dubovská

Česko

+ 0,73 s

LEVI. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v 1. kole usadila na čele nedeľného slalomu Svetového pohára.

Vo fínskom Levi bola opäť najrýchlejšia. Pred americkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou je o osemnásť stotín sekundy. Tretia je Švajčiarka Michelle Gisinová s odstupom 0,36 s.

Slovenská lyžiarka predviedla vo fínskom stredisku za polárnym kruhom ďalší skvelý výkon a v troch jazdách ju nezdolala ešte ani jedna lyžiarka.

Vlhová tak má pred 2. kolom šancu na double. Napodobnila by vlaňajšie dve výhry v Levi.

Druhé kolo slalomu v Levi sa začne o 13.30 hod.

"Dnes som sa necítila tak dobre ako v sobotu, sneh je tvrdší. V strmej časti svahu som išla naplno, a preto som spokojná. Nikdy nie je jednoduché potvrdiť dobrý výkon z predchádzajúceho dňa.

Všeobecne platí, že nový deň prinesie úplne nové preteky. Musím zostať koncentrovaná," cituje Vlhovú v cieli 1. kola rakúsky portál laola1.at.

V slnečnom počasí Vlhová vyštartovala s číslom 7. Ihneď po štarte bola v zelených číslach, náskok na dovtedy vedúcu Shiffrinovú zvýšila v strmej časti trate.

Americká spolufavoritka vyrazila na trať ako prvá. Iba jednu stotinu stratila na tretiu Gisinovú Švédka Swennová Larssonová, prvé kolo nevyšlo Slovinke Andreji Slokarovej.

Tretia najlepšia pretekárka sobotného slalomu urobila pred nájazdom do strminy veľkú chybu a na líderku stratila 1,60 s.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhová bola v úvodnom kole opäť najrýchlejšia. V Levi má šancu na double