6.

Maryna Gasienicová-Danielová

Poľsko

+ 1,36 s

COURCHEVEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila piate miesto v stredajšom obrovskom slalome Svetového pohára.

Vo francúzskom Courcheveli zaostala za víťaznou Švédkou Sarou Hectorovou o 1,24 sekundy.

Na druhej priečke skončila s odstupom 35 stotín Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si upevnila vedenie v celkovom poradí Svetového pohára. Tretia bola Talianka Marta Bassinová (+ 0,60 s)

Hectorová slávila druhé víťazstvo v pretekoch Svetového pohára, predtým triumfovala ešte v decembri 2014 v obrovskom slalome v rakúskom Kühtai.

Hectorová: Sama som prekvapená

"Je to úžasné. Niečo neuveriteľné, sama som z toho prekvapená. Nemôžem tomu uveriť. Som hrdá na moje výkony tu vo Francúzsku," vyznala sa v cieli 29-ročná Švédka.

Tá v utorkovom prvom obrovskom slalome v Courcheveli skončila druhá za Shiffrinovou. O deň neskôr si s Američankou pozície vymenili.

Sara Hectorová počas obrovského slalomu v Courcheveli.
Sara Hectorová počas obrovského slalomu v Courcheveli. (Autor: TASR/AP)

Stredajšia súťaž bola náhradou za zrušené preteky v americkom Killingtone. Vlhová, ktorá skončila v prvom "obráku" v Courcheveli na štvrtom mieste, opäť otvorila preteky so štartovým číslom 1.

Po prvom kole sa zaradila na piate miesto so stratou 59 stotín. Viedla Hectorová pred Worleyovou (+ 0,11 s) a Shiffrinovou (+ 0,34 s).

Vlhová mala v strmine mierne problémy

Dvadsaťšesťročná slovenská reprezentantka predviedla v 2. kole podobnú jazdu. Začala explozívne, držala si dobrú stopu, no v strmine mala mierne problémy.

Stále sa však pohybovala v zelených číslach a v cieli predstihla dovtedy vedúcu Poľku Maryna Gasienica-Danielovú o 12 stotín.

Následne ju Bassinová prekonala o 0,64 s a potom išla do vedenia aj Shiffrinová. Američanka riskovala, predviedla agresívnu jazdu, ale opäť aj s chybami. Dala tak šancu konkurentkám.

Worleyová tlak domáceho prostredia neuniesla a klesla o tri priečky, Hectorová si však udržala pevné nervy, predviedla parádnu jazdu na hranici rizika a dočkala sa po siedmich rokoch vytúženého triumfu.

Pretekárky sa po Vianociach presunú do rakúskeho Lienzu, kde ich čaká obrovský slalom (28. decembra) a slalom (29. decembra).

Priebežné poradia vo Svetovom pohári

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovej nevyšiel útok na pódium. Shiffrinovú zdolala Švédka