Vlhová spoznala svoje štartovacie číslo, novú sezónu otvorí Gutová-Behramiová

Petra Vlhová.
Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|27. okt 2023 o 18:48

V pretekoch obrovského slalomu sa predstaví aj Rebeka Jančová.

SÖLDEN. Slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú čakajú v sobotu prvé preteky novej sezóny, ktorým bude obrovský slalom v rakúskom Söldene.

V tradičnom dejisku sezónnej ouvertúry sa v predvečer pretekov uskutočnil žreb štartových čísiel, ktorý slovenskej reprezentantke pridelil číslo 5.

Novú sezónu otvorí svojou jazdou Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová a pred Vlhovou sa spustia dolu svahom ešte aj Sara Hectorová, Mikaela Shiffrinová a Marta Bassinová.

KDE SLEDOVAŤ V TV?
Nasledujúce 3 týždne nie je plánovaný žiaden priamy prenos.

Okrem Petry Vlhovej sa na zjazdovke v Söldene predstaví aj druhá slovenská lyžiarka Rebeka Jančová, ktorá vyštartuje z 58. miesta.

Obrovský slalom v Söldene 2023

sobota 28. októbra - ženy
1. kolo 10:00, 2. kolo13:00

nedeľa 29. októbra - muži
1. kolo 10:00, 2. kolo 13:00

V poradí obrovského slalomu obsadila 28-ročná Liptáčka v minulej sezóne štvrté miesto so 486 bodmi, v celkovom hodnotení bola o jednu priečku vyššie.

Malý krištáľový glóbus za obrovský slalom i ten veľký si vybojovala Mikaela Shiffrinová, ktorá by mala byť hlavnou favoritkou aj v sobotu v Söldene.

Priamy prenos z obrovského slalomu odvysielajú televízie RTVS Šport a Eurosport 1, textový online prenos nájdete na Sportnet.sk.