Vlhová sa rozlúči so sezónou. S fanúšikmi sa stretne v Liptovskom Mikuláši

Petra Vlhová s malým krištáľovým glóbusom za slalom.
Petra Vlhová s malým krištáľovým glóbusom za slalom. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. mar 2022 o 13:48

Pre verejnosť je pripravená aj autogramiáda.

BRATISLAVA. Úspešná slovenská lyžiarka Petra Vlhová sa v sobotu 2. apríla v rodnom Liptovskom Mikuláši rozlúči so sezónou 2021/2022 v kruhu svojich fanúšikov.

Olympijská šampiónka v slalome sa stretne s priaznivcami a spolu s nimi oslávi zlato zo ZOH v Pekingu aj zisk malého krištáľového glóbusu za slalom v seriáli Svetového pohára (SP).

Mesto Liptovský Mikuláš vopred informovalo, že radnica pripraví oslavy až po skončení sezóny Svetového pohára.

Vlhová dostane od primátora ocenenie

Vlhová príde na Námestie osloboditeľov v centre mesta o 14.00 h. "Pre verejnosť sme pripravili aj autogramiádu, priaznivci Petry Vlhovej z celého Slovenska sú srdečne vítaní," prezradil primátor mesta Ján Blcháč.

Vlhovej odovzdá Verejné uznanie za zásluhy a ocenenie Osobnosť Liptova. Jej otec Igor Vlha preberie za Ski Team Vlha Cenu primátora, ktorú dostane aj tréner Mauro Pini.

Petra Vlhová sa po skvelom výkone v slalome na zimných olympijských hrách v Pekingu, keď triumfovala po ôsmej priečke v prvom kole, rozhodla z dejiska odísť. Ďalším cieľom 26-ročnej Liptáčky bol zisk veľkého krištáľového glóbusu za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári.

Manko na rivalku Mikaelu Shiffrinovú mala po ZOH 2022 iba 17 bodov. Napokon však stratu na súperku nestiahla a Američanka získala štvrtého veľký glóbus v kariére.

Vlhová: Mala som úžasnú sezónu

Na margo celej sezóny Svetového pohára 2021/2022, v ktorej v dostatočnom predstihu získala malý glóbus za celkový triumf v slalome a najmä zlatú olympijskú medailu, Vlhová pre JOJ Šport prezradila:

"Mala som úžasnú sezónu, to svoje už mám doma a súboj o veľký glóbus bol už len prípadný bonus. Nebola som nervózna. Body som neriešila ani predtým, moje nastavenie sa teda nezmenilo."

Úspešná športovkyňa si po skončení sezóny dopriala krátky oddych a navštívila s priateľom svetovú výstavu Expo 2020 v Dubaji, kde propagovala slovenské hory ako ambasádorka organizácie Slovakia Travel.

Okrem slovenského pavilónu navštívila aj ukrajinský, kde zanechala odkaz na pamätnej tabuli.

"Bolo pekné vidieť, akých skvelých a šikovných ľudí máme na Slovensku. Ďakujem za pekný zážitok. Na druhej strane je veľmi smutné, čo sa deje vo svete a navštíviť ukrajinský pavilón bolo pre mňa osobne veľmi emotívne. Dúfam, že čoskoro všetci nájdu pokoj, lásku a najmä domov," opísala zastávku v Spojených arabských emirátoch na sociálnych sieťach.